Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Reflux, refluxní esofagitida - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 351x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Můj dotaz je následující:
Včera jsem byla na vyšetření-gastroskopii. Diagnóza : Refluxní esofagitida, Inkompetence kardie. V září jsem měla zánět průdušek, potom několik měsíců suchý kašel. Byla jsem ve stresu. Dnes už vím, že to souvisí. Úž se snažím být v klidu. Chtěla bych vás požádat, co by jste mi doporučili. Léky jsem nebrala, pouze vlákninu a laktobacily.

Moc děkuji za vaši radu a odpověď.

S pozdravem Božena M.


MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Léčba refluxu jícnu není jen o léčivých rostlinách, ale o úplném překopání životního stylu. Obrovský vliv má stres a dle tradiční čínské medicíny především oslabená játra (tedy v TČM oslabení elementu Dřevo). Jde o tak složitou problematiku, že si Vás rovnou dovolím požádat, abyste si stáhla video, kde o gastroezofageálním refluxu (GER) mluvím a vysvětluji příčinu a hlavně léčbu.

Zmíněné zajímavé video o játrech, žlučníku a samozřejmě o gastroezofaegálním refluxu (GER) je ke stažení na http://www.WebinarJatra.cz />
Klasická západní medicína rozjíždí klasické kolečko (léky, vyšetření /ultrazvuk, gastroskopie/), naštěstí východní tradiční čínská medicína (TČM) zná kauzální příčinu a neléčí jen příznaky. Jsem moc rád, že se jí věnuji.

U osob s tzv. blokádou jater bývá velmi často problém s polykáním (nejčastěji pocit "knedlíku v krku"), příčina je dle tradiční čínské medicíny v játrech.
Více vizte zmíněný webinář
http://www.WebinarJatra.cz, kde zmiňuji příčinu a také léčbu.
Problém je snadno řešitelný úpravou stravy a léčivými rostlinami.

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.