Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Reflux, zánět jícnu - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 252x)

Dotaz:

Dobrý den,

dělám 15 minut výluh z květů slezu a řebříček, maminka bere léky na srdce, na tlak a na ředění krve Jenom se chci zeptat, není lepší na hojení zánětu jícnu a refluxu raději udělat macerát, jenom nevím, jak na dělá. Kolik čeho a jak dlouho, jestli mi prosím poradíte. A ještě se chci zeptat na měsíček, zda taky můžu dělat nebo heřmánek a jak.

Moc děkuji,

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Léčba refluxu jícnu její jen o léčivých rostlinách, ale o úplném překopání životního stylu. Obrovský vliv má stres a oslabená játra (dle tradiční čínské medicíny oslabení elementu Dřevo). Jde o tak složitou problematiku, že si Vás rovnou dovolím požádat, abyste si stáhla video, kde o gastroezofageálním refluxu (GER) mluvím a vysvětluji příčinu a hlavně léčbu.

Zmíněné zajímavé video o játrech, žlučníku a samozřejmě o gastroezofaegálním refluxu (GER) je ke stažení na http://www.WebinarJatra.cz />
Klasická západní medicína rozjíždí klasické kolečko (léky, vyšetření /ultrazvuk, gastroskopie/), naštěstí východní tradiční čínská medicína (TČM) zná kauzální příčinu a neléčí jen příznaky. Jsem moc rád, že se jí věnuji.

Co se týče Vašeho textu, určitě je vhodný např. měsíček, sléz ano, ale ne macerát za tepla, ale za studena. Tzn. ne 15 minut ve vařící vodě, ale 8 hodin ve studené vodě, pak ohřát jako když ohříváte čokoládu (kastroulek v kastrolku) max. na 40°C a POMALU popíjet. Měsíček můžete zpracovat klasicky na "čaj" neboli správně nálev.

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.