Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Revma, revmatismus, revmatoidní artritida - bolesti kloubů, poškození očí, zraku - byliny, bylinky, babské rady

1 odpověď
(stránka otevřena 4742x)

Dotaz:

Dobrý den,
mám dotaz za moji kamarádku, která mi 30.7.2015 psala co se dozvěděla u lékaře a je z toho celá špatná. Má dvě děti, jedno ještě kojí. Zjistila jí lékařka že to je:
"revmatoidní artritida, i odepsat mi dělá problém, bolí drobné klouby + lokty, kolena, levé rameno, obě kyčle a kolena + zborcené obě klenby. Jako bonus Schmorlovy uzly a jako další bonus levé oko, které reaguje zpomaleně.
Bolesti mám od 17let, kdy jsem prodělala revmatickou horečku. Při každé viróze je mi hůř a hůř, bolí to, s klouby nehnu, pláču při běžné aktivitě. Dnes jsem vyfásla ATB a Algifen + doporučení na Revmatologii.
A teď mám na výběr, přestat kojit - a léčit se - ale… Začít brát ATB, testy… které můžou ale nemusí pomoct, může se projevit jen nedostatek vápníku. Nebo kojit, nebrat ATB a umřít na selhání nebo skončit na vozíku… Prekérní situace
Mám výsledky jen moči, krev pozitivní, bílkoviny na maximu.

A TAK SE PTÁM ZA NI CO S TÍM PO STRÁNCE POTRAVIN A JAKÉ BYLINKY BY MOHLY ULEVIT.
Budu ráda za malou radu abych jí to mohla předat a ona by se s vámi potom sama spojila. Včera byla opravdu z té zprávy vystresovaná. Algifen prý odložila protože kojí.
Děkuji za radu.
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den. Doporučuji směsnou tinkturu z následujících léčivých rostlin a léčivé houby: harpagofytum 40%, lesklokorka lesklá 30%, eleuterokok 10%, tužebník 10%, pýr 10%. Zevně doporučuji obklady z borovice a/nebo pelyňku (je v podstatě jedno ze kterého pelyňku). Při bolestech lze doporučit čaj z tužebníku jilmového a/nebo vrby bílé (kůry). Obě rostliny obsahují salicyláty, což revmatikům ulevuje. Je znám případ mladé ženy, která měla revma, byla těhotná a lékaři jí kvůli zhoršení revmatu doporučili přeurušit těhotenství. Těhotná žena navštívila bylináře, ten jí doporučil tužebník a ona donosila zdravý plod. Takže byliny jsou opravdu skoro všemocné a je jen o nás, jestli jim dáme důvěru. Příznivý efekt na revmatem postižené klouby může mít i bramborová koupel: https://www.bylinkyprovsechny.cz/nemoci/ruzne-nemoci/1161-bramborova-koupel-na-revma-revmatismus-revmatoidni-artritidu-priprava Doporučuji také nahlédnout na stránku: https://www.bylinkyprovsechny.cz/nemoci/ruzne-nemoci/922-revma-revmatismus-revmatoidni-artritida-byliny-bylinky-babske-rady-caj-obklad-tinktura-mast-koupel
V současné době jsem bohužel z časových a kapacitních důvodů pozastavil jejich poskytování. Děkuji za Váš dotaz a důvěru.