Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Revmatoidní artritida a Crohnova nemoc - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 456x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Můj dotaz je následující:

Mám dvacet pět let Crohnovu chorobu, posledních 8 let i juvenilní artritidu, jsem na biologické léčbě /Humira 1x týdně/ bolesti kloubů se po těžkém covidu zhoršily, je možné doporučit bylinnou podpůrnou léčbu / a jakou/ na potlačení zánětu v kloubech.

Děkuji a jsem s pozdravem Lenka
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

REVMATOIDNÍ ARTRITIDA

Na revmatoidní artritidu doporučuji následující léčivé rostliny+medicinální houbu a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) :
HARPAGOFYTUM LEŽATÉ kořen 40%, LESKLOKORKA LESKÁ nebo PLOSKÁ plodnice 30%, PÝR PLAZIVÝ kořen 10%, TUŽEBNÍK JILMOVÝ květ 10% (nebo i více), TOLICE VOJTĚŠKA nať 10%.

Všechny účinky výše uvedených léčivých rostlin, univerzální postup výroby tinktur, dávkování tinktur a výhody tinktur jsou na stránce http://www.UcinkyTinktur.cz />
V případě zájmu o tinkturu se mi můžete ozvat na messenger
http://www.zmfb.cz nebo email info@bylinkyprovsechny.cz

Lokálně doporučuji STŘEMCHU KVĚT a to ve formě tinktury. Tinktura je velmi účinná na tento problém a dojde k velmi rychlé úlevě od bolestí kloubů.

Dietetika: skořice, křen.

__

CROHNOVA NEMOC

Na Crohnovu nemoc / chorobu (funguje i na ulcerozní kolitidu) doporučuji následující léčivé rostliny a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) :
PUŠKVOREC OBECNÝ kořen, LNICE KVĚTEL kvetoucí nať, ŠALVĚJ nať nebo kvetoucí nať, PELYNĚK pravý nebo jiný nať, MOCHNA husí nebo nátržník nebo jiná kvetoucí nať, KOPRETINA ŘIMBABA nať, KADIDLOVNÍK pryskyřice.

Všechny účinky výše uvedených léčivých rostlin, univerzální postup výroby tinktur, dávkování tinktur a výhody tinktur jsou na stránce http://www.UcinkyTinktur.cz />
Na regulaci autoimunitních onemocnění (mezi něž lupénka patří) doporučuji také MCT OLEJ.

Pokud byste měla zájem o bylinnou tinkturu a MCT olej na Vámi uvedené potíže, je možné se mi ozvat na messenger
http://www.zmfb.cz (nejrychlejší způsob jak se se mnou zkontaktovat) nebo na email info@bylinkyprovsechny.cz

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.