Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Revmatoidní artritida a kojení - byliny, bylinky, léčivé rostliny

1 odpověď
(stránka otevřena 156x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Můj dotaz je následující:
2020 mně bylo diagnostikováno na základě krevních testů autoimunitní onemocnění revmatoidní artritida. Do těhotenství s občasnými bolestmi v kolenech, ramenou, ruk. Bez meditace. V těhotenství bez problémů.

Nyní 2 měsíce po porodu se ozvaly bolesti kloubů v různé intenzitě, "stěhují"se. Plně kojím.

Lékař mi předepsal nejmenší možnou dávku Prednisonu na cca 14 dní a poté postupně vysazovat. Přesto se mi občas bolest objeví. Dále mám poruchu krve heterozigotni Leidenskou mutací.

Je nějaka bylinka, která by mi při bolestech ulevila a neuškodila malé když je plně kojená? Je mi 42 let.

Děkuji a jsem s pozdravem.
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Na revmatoidní artritidu u kojící ženy s Leidenskou mutací doporučuji následující léčivé rostliny+medicinální houbu a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) :
HARPAGOFYTUM LEŽATÉ kořen 40%, LESKLOKORKA LESKÁ nebo PLOSKÁ plodnice 30%, PÝR PLAZIVÝ kořen 10%, TUŽEBNÍK JILMOVÝ květ 10% (nebo i více), TOLICE VOJTĚŠKA nať 10%.

Všechny účinky výše uvedených léčivých rostlin, univerzální postup výroby tinktur, dávkování tinktur a výhody tinktur jsou na stránce http://www.UcinkyTinktur.cz />
V případě zájmu o tinkturu se mi můžete ozvat na messenger
http://www.zmfb.cz nebo email info@bylinkyprovsechny.cz

Lokálně doporučuji STŘEMCHU KVĚT a to ve formě tinktury. Tinktura je velmi účinná na tento problém a dojde k velmi rychlé úlevě od bolestí kloubů.

Dietetika: skořice, křen.

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.