Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Rozražení dásně - byliny, bylinky, léčivé rostliny

2 odpovědi
(stránka otevřena 1392x)

Dotaz:

Syn si škaredě narazil 4 zuby. Zdá se, že jsou pevné - tedy ty druhé. Má část mléčných zubů a část už druhých. Jednalo se o hodní dva trvalé a ty nemá ještě zcela dorostlé. Špičáky má ještě mléčné. Dáseň má promodralou, nad předními zuby má lůžka ještě okolo zoubků podlité krví a kus dásně vertikálně rozseknutý. Bála jsem se o ty rostoucí druhé zuby. Ráno tam stále držely, už si na bolest ani moc nestěžoval, má to jen dost nateklé. Narazil se do hrany koupelnové skříňky v plné rychlosti. Krvácelo to dost, ale do cca hodiny se to stáhlo.
Děkuji za tip na léčbu dásní.

MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.
Vynikající byliny na léčbu dásní jsou určitě šalvěj a řepík. Řepík má protizánětlivý a tzv. adstringentní neboli stahující účinek. Takže dáseň hezky stáhne a scelí. S léčbou ran řepíkem mám vynikající zkušenosti a moc ho doporučuji. Doporučuji výplachy - klidně ze směsi obou bylin. Myslím si, že do týdne po aplikaci šalvěje a řepíku nebude po zranění už ani vidu, ani slechu : )
Další byliny využívané na léčbu dásní jsou:
https://www.bylinkyprovsechny.cz/nemoci/ruzne-nemoci/1155-dasne-zanet-dasni-parodontoza-byliny-bylinky-babske-rady-ustni-voda-zubni-olej
Patří mezi ně jmenovitě např. krvavec toten, máty, možkátový oříšek, česnáček, kuklík městský, kalisie vonná/voňavá ad. , švédské kapky (ředí se ve vodě). O všech bylinách a švédských kapkách píšu na tomto webu.
Děkuji za dotaz a důvěru.

Odpověď na dotaz:

Zdravím, prosím o radu. Dcera 9 měsíců dnes spadla na hranu stolů a má rozseknutou dáseň. Jak mám postupovat? Mám vyhledat doktora? Mám ji na to něco dát?