bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.

Dr. Mlčoch bude bude opět v poradně ve čtvrtek 28.5.2020 od 16 hod..
 

Roztroušená skleróza - byliny, bylinky, léčivé rostliny

1 odpověď
(stránka otevřena 191x)

Dotaz:

Dobrý den pane doktore, už dlouho sledují Vaše příspěvky na FB. Sama bylinky nesbírám, mam od toho mamku, která sbírá na různé čaje, + kupuju čaje v bylinkářství

Měla bych na vás prosím dotaz. Mám roztroušenou sklerózu, schválenou biologickou léčbu, ale doplňkové se obracím k bylinkam. mívám sestavené kury od p. Podhorne, ale ráda přidám bylinky na čaj. V článcích jsem se dočetla že dobrý je řebříček a snad i kořen smetanky.

Prosím je možnost mi napsat které bylinky jsou vhodné pro RS.

Předem Vám děkuji a přeji hezký den a moc děkuji za Vaši práci v oblasti bylinek. je to lepší jak jakákoliv farmaceutická chemie.

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.
Roztroušená skleróza mozkomíšní je v současné chvíli neléčitelné onemocnění. Biologická léčba přináší efekt. (jsem neurolog)

Co se týče bylin, přínos mají Fénixovy slzy
https://www.bylinkyprovsechny.cz/zpracovani/receptury/912-fenixovy-slzy-recept-postup-navod-priprava-suroviny-davkovani-uzivani-ucinky
Jde o konopný produkt, který v této chvíli nemohu zajistit (i s ohledem na skutečost, že se vyrábí z indického konopí, které obsahuje THC).

Proti řebříčku a kořenu pampelišky lékařské (starší název je smetánka) v zásadě nic nenamítám.

Další léčivé rostliny vhodné na roztroušenou sklerózu mozkomíšní jsou:
PUPEČNÍK ASIJSKÝ, BAKOPA DROBNOLISTÁ, REI-SHI, MARCO (ambrozie peruánská), případně ještě malé množství TŘEZALKY TEČKOVANÉ.

Ze všech výše uvedených rostlin vyrábím bylinné tinktury - http://www.BylinkovyDoktor.cz , ale aktuálně jsem z časových a kapacitních důvodů pozastavil jejich poskytování.

Děkuji za Váš dotaz a důvěru.