bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Nacházíte se na veřejné diskuzi. Dotazy ale i odpovědi může do diskuze napsat kdokoliv.

Roztroušená skleróza - byliny, bylinky, léčivé rostliny

1 odpověď
(stránka otevřena 51x)

Dotaz:

Dobrý den pane doktore, už dlouho sledují Vaše příspěvky na FB. Sama bylinky nesbírám, mam od toho mamku, která sbírá na různé čaje, + kupuju čaje v bylinkářství

Měla bych na vás prosím dotaz. Mám roztroušenou sklerózu, schválenou biologickou léčbu, ale doplňkové se obracím k bylinkam. mívám sestavené kury od p. Podhorne, ale ráda přidám bylinky na čaj. V článcích jsem se dočetla že dobrý je řebříček a snad i kořen smetanky.

Prosím je možnost mi napsat které bylinky jsou vhodné pro RS.

Předem Vám děkuji a přeji hezký den a moc děkuji za Vaši práci v oblasti bylinek. je to lepší jak jakákoliv farmaceutická chemie.

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.
Roztroušená skleróza mozkomíšní je v současné chvíli neléčitelné onemocnění. Biologická léčba prináší efekt. (jsem neurolog)
Co se týče bylin, přínos mají Fénixovy slzy
https://www.bylinkyprovsechny.cz/zpracovani/receptury/912-fenixovy-slzy-recept-postup-navod-priprava-suroviny-davkovani-uzivani-ucinky
Jde o konopný produkt, který v této chvíli nemohu zajistit (i s ohledem na skutečost, že se vyrábí z indického konopí, které obsahuje THC).
Částečný efekt má také třezalka tečkovaná ve formě tinktury (tinkturu mohu posyktnout - http://www.BylinkovyDoktor.cz). Dostavuje se po dlouhodobějším užívání a je vhodnou doplňkovou léčbou bologické léčby. Proti řebříčku a kořeu pampelišky lékařské (starší název je smetánka) v zásadě nic nenamítám. Pokud chcete, mohu Vám namíchat třeba směs 50% třezalka, 25% řebříček a 25% pampeliška lékařská. Zdá se, že pampeliška v sobě má velké spektrum léčivých účinků. Dělají se různé pokusy a různá měření, která to dokazují. Např. se zkoumá efekt na maligní melanom.
Děkuji za Váš dotaz a důvěru.