Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Roztroušená skleroza - byliny, bylinky, léčivé rostliny, podpora léčby

1 odpověď
(stránka otevřena 112x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Můj dotaz je následující:

prosím o názor na RS (roztroušenou sklrozu mozkomíšní) u mé kamarádky.
Mohla bych Vás tedy poprosit, zda by jste byl tak laskav a poslal mi Váš názor popř, podnět k dalšímu postupu, jak této ženě ulevit?

Diagnóza od neurologa:
Roztroušená skleróza mozkomíšní - chronicky progresivní orma, manifestace retrobulbární neuritidy, dle MRi demyelinizačníložiska mozku i míchy, neurotopicky spastická kvadruparéza s pravostrannou akcentací, pozitivní MEP, SSEP z HKK, DKK, VEP

Předem Vám velice děkuji za Váš čas a přeji hezký podzimní večer,

Děkuji a jsem s pozdravem.

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Na podporu regenerace nervového systému (vč. např. problémy se zrakem v rámci tzv. retrobulbární neuritidy) při roztroušené skleroze mozkomíšní doporučuji následující léčivé rostliny a to ideálně ve formě směsné tinktury (pro snadnost aplikce kdykoliv a kdekoliv) :
PUPEČNÍK ASIJSKÝ list, BAKOPA DROBNOLISTÁ nať, BĚLOTRN KULATOHLAVÝ plod, MANGO plod, VITÁNIE SNODÁRNÁ kořen, TURAN ROČNÍ nať.
Pupečník asijský a bakopu drobnolistou doporučuji naložit do tinktury čerstvé. Výrazně to zvyšuje účinnost tinktury.

Na harmonizaci imunity (oslabení autoimunitních onemocnění a posílení klasické specifické imunity, která bojuje proti bakteriím, virům) doporučuji také MCT OLEJ a tinkturu z medicinální houby LESKLOKORKA LESKLÁ (prášek, tinktura).

Pokud byste potřebovala tinkturu a olej na výše uvedené zdravotní potíže, je možné se mi ozvat na messenger http://www.zmfb.cz (nejrychlejší způsob jak se se mnou zkontaktovat) nebo na email info@bylinkyprovsechny.cz

Univerzální dávkování tinktur a účinky jednotlivých rostlin ve směsi je uvedeno na http://www.UcinkyTinktur.cz />
Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.