Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Roztroušená skleróza, problém s viděním, zrakem, očima - byliny, bylinky, léčivé rostliny, medicinální houby (choroše), podpůrná léčba

1 odpověď
(stránka otevřena 195x)

Dotaz:

Dobrý den, vážený pane doktore.

Můj dotaz je následující:

Mé velmi velmi dobré kamarádce zjistili roztroušenou sklerózu (na jedno oko skoro nevidí, hnědá mlha, a to vcelku z ničeho nic). Vzhledem k tomu, co má v životě za sebou ohledně stresu, smutku a bolesti, které nikdy neventilovala, věřím psychosomatickému vzniku.

Prosím Vás o radu, co by jí mohlo pomoci, co by ji mohlo ulevit? Je jí 36 let.

Děkuji Vám a jsem s pozdravem.
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Na regeneraci zraku při roztroušené sklerozy mozkomíšní doporučuji následující léčivé rostliny a to ideálně ve formě směsné tinktury (pro snadnost aplikce kdykoliv a kdekoliv) :
PUPEČNÍK ASIJSKÝ list, BAKOPA DROBNOLISTÁ nať, BĚLOTRN KULATOHLAVÝ plod, MANGO plod, VITÁNIE SNODÁRNÁ kořen, TURAN ROČNÍ nať.
Pupečník asijský a bakopu drobnolistou doporučuji naložit do tinktury čerstvé. Výrazně to zvyšuje účinnost tinktury.

Na harmonizaci imunity (oslabení autoimunitních onemocnění a posílení klasické specifické imunity, která bojuje proti bakteriím, virům) doporučuji také MCT OLEJ a tinkturu z medicinální houby LESKLOKORKA LESKLÁ.

Pokud by měla Vaše kamarádka se zhoršenným zrakem při roztroušené skleroze mozkomíšní (RS, MS) zájem o tinkturu na Vámi uvedené potíže, je možné se mi ozvat na messenger http://www.zmfb.cz (nejrychlejší způsob jak se se mnou zkontaktovat) nebo na email info@bylinkyprovsechny.cz

Univerzální dávkování tinktur a účinky jednotlivých rostlin ve směsi je uvedeno na http://www.UcinkyTinktur.cz />
Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.