Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Roztroušená skleróza, RS a léčba konopím, Fénixovými slzami - názor bylináře

1 odpověď
(stránka otevřena 1670x)

Dotaz:

Dobrý večer přeji.
Chtěla bych se zeptat a poprosit o vyjádření. Mmoje máma i sestra mají roztroušenou sklerózu mozkomíšní, tedy RS. Mamka už ji má asi třicet let (1987-2017), léky na mozkomíšní sklerózu ji vyvolaly cukrovku, tedy diabetes a teď do toho jí vše komplikuje inkontinence. Když se ptala zda může používat marihuanu, tedy konopí, bylo ji řečeno, že ne.
Podle mě jen doktoři neradi slyší o alternativní medicíně homeopatika atd. , proto raději nechtějí ani poradit co by místo chemie mohlo pomoci.
Vy jako doktor jste mě ve Vašem článku překvapil a proto bych moc prosila odpověď přímo na tyto problemy, co bych máme mohla doporučit aby ji to neublížilo.
Koupila jsem ji lichořeřišnicí a čaj ostropestřec a k tomu konopné seminka. Jaký máte na to názor a co bych ji mohla ještě sehnat?
Děkuji, Pavla

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.
V textu zmiňujete homeopatii. Nikdy jsem nebyl jejím zastáncem, takže v tom Vám bohužel nepomohu.
V praxi se u jedné mladé ženy (kterou osobně znám) osvědčila tinktura z konopí. Alternativou jsou fénixovy slzy - http://www.bylinkyprovsechny.cz/zpracovani/receptury/912-fenixovy-slzy-recept-postup-navod-priprava-suroviny-davkovani-uzivani-ucinky
Informace o konopí a jeho účincích jsou uvedené zde:
http://www.bylinkyprovsechny.cz/byliny-kere-stromy/byliny/85-konopi-ucinky-na-zdravi-co-leci-pouziti-uzivani-vyuziti
Děkuji Vám za dotaz.