Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Rychlý tep, snížení tepu, tachykardie - byliny, bylinky, babské rady, léčba bez léků

3 odpovědi
(stránka otevřena 10434x)

Dotaz:

Dobrý den,


chtěla jsem se zeptat, zda existuje nějaká bylinka na snížení tepu. Tep se mi pohybuje v klidovém stavu kolem 80-90, což asi není nejidealnější. Doktor mi chce nasadit betablokátor, ale já bych chtěla zkusit snížit tep bez léků, protože ty se pak musí brát už pořád. Tlak mám nižší pohybuje se kolem 100/60. Nevím, kde může být problém, štitnou žlázu mám v pořádku, stres skoro žádný, jsem doma na MD. Jedině co mi našli, tak kalcifikaci srdeční chlopně, což ale doktor řekl, že s vyšším tepem nesouvisí. Prosím u radu, zda existuje bylinka na snížení tepu.


Děkuji

MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.
Tep 60-100/min. je fyziologický a nasazení blokátoru je možná z jiného důvodu.

Na vysokou srdeční frekvenci (v medicíně se tomu říká tachykardie) se používají tyto rostliny (možno i v kombinaci) :
aloisie trojlistá, hloh, chininovník, srdečník (silná bylina, často se dává do směsí), barvínkovec.
Kozlíková tinktura se používá na tachykardii ze stresu (nejč. po nějaké nenadálé bolestivé události - např. úmrtí blízké osoby, nečekaná ztráta zaměstání, apod.).
Je možné ve velmi malém množství použít janovec metlatý. Je vynikající na arytmie a tachykardie, ale je to silná polojedovatá bylina, takže se dávkuje přesně.
Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.

Odpověď na dotaz:

Srdečně zdravím, doktore!

V souvislosti s jedovatostí janovce bych měl s dovolením podotázku: máte praktickou zkušenost s nízkým homeopatickým potencováním bylin (řekněme do D4)?

Zabývám se homeopatií, velmi zjednodušeně v ranku ředění D10-C200, avšak narazil jsem na velmi zajímavý text [zde na případu Echinacea] v Herbáři léčivých bylin (Janča, Zentrich) -
https://is.gd/VQhNxk

Pokud máte podobnou zkušenost, jaká je zde zmíněna, předem moc děkuji za Váš názor.

Blue
1597844217_d4.png

Odpověď na dotaz:

Dobrý deň chcela by SOM Vás poprosiť o radu mávam nočné búšenie srdca rýchly tep a niekedy aj nepravidelne bije. Bola som u lekára ale nič také mi tam nezistili. Koli opakujucim sa epizóda mi nasadili egilok pol tabletky z 25 mg egilok a 150mg rytmonorm. Teraz som otehotnela a vysadila som lieky len na 3 deň sa mi opäť zopakovalo búšenie srdca. Sú na to nejaké bylinky ďakujem. B. O