Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Chronická salmonelóza - byliny, bylinky, léčivé rostilny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 826x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Ráda bych Vás poprosila o radu. Jsem již skoro měsíc doma, léčím se se Salmonelózou. 4 dny mi bylo zle, průjem, teplota a pak již nic. Ale bohužel se stále nemohu zabavit té bakterie Salmonely. Každý den, cca 20 dní jím kysané zelí, bílé jogurty, skořici. Zkoušela jsem i Hruškovici ☺️ Již 20 dní užívám lichořeřišnici, 7 dní také Cytosan od Energy. Jedná paní mi také doporučila Probiosan Inovum a Drags Imun. Ráda bych Vás poprosila o Váš názor, co užívat a co ne, abych náhodou vše nepřekombinovala.
Moc děkuji. S pozdravem Tereza

Děkuji a jsem s pozdravem.
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Na na chronické potíže při nebo po salmonelóze doporučuji následující léčivé rostliny a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) :
OLŠE LEPKAVÁ kůra nebo list nebo šištice, VILÍN VIRŽINSKÝ kůra nebo list (lze nahradit lískou), LICHOŘEŘIŠNICE semínka nebo nať, ČESNEK (je jedno jestli medvědí nebo klasický), KARBINEC EVROPSKÝ nať. Příznivý vliv na salmonelózu má také GUARANA. Jde však o stimulant, může se užívat jen ráno a v poledne (v noci byste nespala).

Ze všech výše uvedených rostlin vyrábím bylinné tinktury.
Univerzální dávkování tinktur je uvedeno na http://www.UcinkyTinktur.cz


Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.