bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Salmonelóza u malého dítěte (8 měsíců) - byliny, byliny, léčba bez antibiotik, babské rady, lidové léčitelství

2 odpovědi
(stránka otevřena 779x)

Dotaz:

Zdravím všechny přítomné.


Mám doma 9 měsíční holčičku, která bohužel má již 8 měsíců salmonelu. Naštěstí nemá žádné zdravotní komplikace, prospívá, přibírá, bolení nemá, ale nedaří se nám té potvory zbavit. Před měsícem jsem svolila už i antibiotika, která ji byly předepsány přímo na míru (slabé) ovšem ani ta nezabrala a já už odmítám jí další léky dávat, jenomže hygiena na mě tlačí.


Doktorka nás chce poslat na infekční a tak jsem se rozhodla dát cestou bylinek. Napadla mě lichořeřišnice to je přírodní antibiotiku, ovšem spíš na záněty což salmonela není, prosím, prosím. Nemá někdo zkušenost či nápad jaké bylinky vyzkoušet, prosím berte v potaz její nízký věk.


Děkuji, P. A.

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.
Infekce salmonelou vede k zánětu, takže neplatí Vámi uvedené.
K léčbě salmonelové infekce se hodí kozinec blanitý, ale až od 3 let věku dítěte.
Lichořeřišnice se hodí i u velmi malách dětí a má širokospektrální účinky, takže by mohla být bylinou volby pro salmonelozu u Vaší 9měsíční dcery.
Ještě mne napadá tinktura z pelargonie sidonské. Ta by podle mého názoru byla nejlepší bylinou pro Vámi uvedené potíže.
Děkuji za Váš dotaz a důvěru.

Odpověď na dotaz:

Dobrý den, už je to velmi dávno, dcera měla tehdy rok a 2 měsíce, když dostala salmonelu. Byla na infekčním v nemocnici, dávali jí antibiotika, nepomohlo to. Nevěděla jsem, co s ní, tak jsem zašla za naší známou léčitelkou a ta mi poradila sušené kvasnice. Dostala jsem do ní půl lžičky (moc jí to nechutnalo, není to moc dobré) ale pomohlo jí to. Pomáhají i na obyčejný průjem. Mějte se hezky a ať to vaší holčičce pomůže : -) Daniela