Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Sarkoidóza, arytmie srdce - byliny, bylinky, léčívé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 194x)

Dotaz:

Zdravím Vás pane doktore.

V dubnu letošního roku mě odváželi na kliniku v Mníchově poté co jsem měl problémy s přeskakováním srdce tedy arytmie kterou mi po vyšetření diagnostikovali. Provedli mi katetrizační vyšetření, kdy mě pouštěli lehký proud k srdci a tím vyvolávali simulaci arytmie. Po skončení mi doktor řekl, že mám zdravé srdce i artérie ale potřebovali zjistit co to způsobilo.
Po vyšetření CT mi řekli, že mám zvětšené nitrohrudní lymfatické uzliny. Tak jsem byl na bronchoskopii a po výsledcích vyloučili rakovinné bunky a diagnostikovali mi Sarkoidozu v 2 stádiu. Neměl jsem žádné akutní příznaky.
Problém je, že mám pořád arytmií. Dostávám rány u srdce, které trvají už 5 měsícu a prvotně byly ty rány silné a jenom takový jako by kopnutí a vždy jen jedno. Stávalo se mi to někdy i 3krát denně.
Po nějakém čase se ty rány co do síly zmenšovaly a už sem je nedostával denně. Pak začaly pauzy, kdy jsem byl v klidu i několik dní a opět to začalo.
Byl i měsíc, kdy jsem dostával záchvaty když jsem usínal, tak v momentu kdy jsem usnul, tak hned sem se v šoku probudil a lapal po dechu jako by moje tělo zapomělo dýchat a také silné pocení u toho.
To pak samo odešlo a i ty rány u srdce jsou slabší ale zase mě začalo bolet na hrudi a cítil jsem tlaky a celkově nepříjemnost a špatný pocit na hrudi.
Ty rány za srpen a září už přicházejí občasně třeba i týden bez. Mám i silnější bušení srdce a u lékařů u kterých jsem byl a hovořil o těchto problémech, tak mi pořád říkají, že je vše v pořádku a vše u mě zkontolovali. A dali mi čas sledování po dobu 3 až 6 měsíců od data 1.6 2022 po té bronchoskopii.
Cítím se fyzicky velice dobře a nemám žádné příznaky akutní Sarkoidozy ale mám problém se srdcem. Co by jste mi doporučil pane doktore. Ještě bych dodal, že pracuji s chemickými pryskyřicemi-podlahy a bylo mi doporučeno někým jiným použít kapky pro detoxikaci od těžkých kovů.
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

K léčbě plicní fibrózy a sarkoidózy doporučuji tyto léčivé rotliny a houbu a to ideálně ve formě směsné tinktury:
LESKLOKORKA LESKLÁ plodnice, TINOSPORA SRDČITÁ (GUDUCHI, CHEBULE) kořen, PLICNÍK LÉKAŘSKÝ kvetoucí nať, RDESNO PTAČÍ nať, BŘEČŤAN list.

Všechny účinky výše uvedených léčivých rostlin, univerzální postup výroby tinktur, dávkování tinktur a výhody tinktur jsou na stránce http://www.UcinkyTinktur.cz

___

Na srdeční arytmii (extrasystoly, tachykardie, bradykardie, fibrilace síní FiSi apod.) doporučuji následující léčivé rostliny a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) :
JANOVEC METLATÝ květ 50%, HLOH OBECNÝ květ 20%, JMELÍ BÍLÉ list natrhaný v březnu 20%, SRDEČNÍK OBECNÝ nať nebo kvetoucí nať 10%.

Všechny účinky výše uvedených léčivých rostlin, univerzální postup výroby tinktur, dávkování tinktur a výhody tinktur jsou na stránce http://www.UcinkyTinktur.cz

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.