Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Seborea, seboroická dermatitida - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 2285x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Můj dotaz je následující:

Dobrý den mám na vás prosbu; umíte umíchat nebo již existuje směs bylin které by mohly pomoci se zbavit seborei? Moje maminka 76let má ložiska ve vlasech a sem tam na těle ale v těch vlasech a na čele ji hodně zlobí. Už zkoušela šampony a různé preparáty od lékaře vždy se to na chvíli zklidní ale jinak bez efektu. Děkuji za jakoukoliv radu text dotazu.

Děkuji a jsem s pozdravem.
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Doporučuji vnitřně užívat rostlinu DVOUZUBEC TROJDÍLNÝ, která má obecně vynikající účinky prakticky na všechny na kožní potíže.

Zevně doporučuji aplikovat ředěnou tinkturu z rostliny VILÍN VIRŽINSKÝ. Ten se ale velmi špatně shání, lze ho nahradit LOPUCHEM (KOŘEN) a/nebo VIOLKOU TROJBAREVNOU - (opět ředěná tinktura nebo výluh z květů /30 květů, 50 ml vody, 3x denně/). Příznivý efekt by mohl mít gel z rostliny ALOE VERA (myslím přímo gel z listu, ne kupované a konzervované přípravky v lahvích).

Pokud by nebyl efekt, je možné aplikovat ředěnou propolisovou tinkturu (podezření na kvasinkovou infekci), tea tree oil a/nebo ricinový olej,

Šampon na seboreu dle Pavla Váni: 100 ml vody, nať mydlice, kořen lopuchu, kořen kopřivy, svařit, aplikovat (uchování – kostičky v mrazáku).

Používejte jen bio šampony (např. dodavatel biooo.cz apod.)

V dietetice upřednostňujte potraviny s nízkým glykemickým indexem (nízké GI).

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.