Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Šedý zákal, katarakta a vlaštovičník oranžové mléko - může se použít?

1 odpověď
(stránka otevřena 1145x)

Dotaz:

Prosim o radu. bylo mi sdeleno ze mam šedý zákal - katarakta. Rada bych vedela, jestli se da vyhnout operaci pouzivanim nejake bylinky. Videla jsem zde pouziti vlastovicniku, ale bojim si ho davat do oci. Pane dr. muzete mi rici jak bych ho mela davkovat? Kdysi jsem videla jednoho mladika, jak si utrhl bylinku a vetrel si zlutou stavu do oci, nevim ale, co se s nim stalo.
Byla jsem ochromena, ale dnes to vidim jinak. Prosim o radu, jestli je nejaka moznost s sedym zakalem "zatocit".
Dekuji moc!
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Na vysoký nitrooční tlak, zelený i šedý zákal (byť jsou různých příčin) doporučuji následující léčivé rostliny a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) - aplikace VNITŘNĚ:
KOKOTICE ČÍNSKÁ 50%, SPORÝŠ 10%, KOPŘIVA 10%, ROZRAZIL 10%, MĚSÍČEK 10% a PŘESLIČKA ROLNÍ 10%.

Všechny účinky výše uvedených léčivých rostlin, univerzální postup výroby tinktur, dávkování tinktur a výhody tinktur jsou na stránce http://www.UcinkyTinktur.cz

Pokud byste měla zájem o tinkturu na Vámi uvedené potíže, je možné se mi ozvat na messenger http://www.zmfb.cz (nejrychlejší způsob jak se se mnou zkontaktovat) nebo na email info@bylinkyprovsechny.cz

Zevní aplikace - VLAŠTOVIČNÍK VĚTŠÍ čerstvá šťáva - POZOR!!! nutno ředit s vodou v poměru 1:10, tzn. na 1 kapku vlaštovičíkové šťávy dát 10 kapek vody. Zevně doporučuji také aplikovat nálev z rostliny SVĚTLÍK LÉKAŘSKÝ (teplý nálev "čaj" na vatě, přiložit, nechat působit).

Určitě vizte také stánku:
https://www.bylinkyprovsechny.cz/nemoci/ruzne-nemoci/612-unavene-oci-byliny-bylinky-babske-rady

Na okraj podotýkám, že je nutné naprosto respektovat názor lékaře. Léčivé rostliny mohou pomoci u počínajících potíží u obou zákalů, ale v případě vzniku glaukomu může pacient i přijít o zrak a tam je nutné řešení dle doporučení oftalmologa. Byliny jsou tedy o sprvném načasování.

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.