Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Selhání ledvin - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

2 odpovědi
(stránka otevřena 780x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Můj dotaz je následující:

Mám vysoký tlak, cukrovku - na inzulínu, ale hlavní problém je selhání ledvin. Osm měsíců na dialýze, je ještě možné podpořit funkci ledvin a znovu je jich funkci zvýšit čajovou směsí, kterou uvádíte (zlatobýl, přeslička, bříza, rybíz černý, jahodník, ostružiník a květ akátu), nebo již v tomto stavu nelze pomoci. B. Č.

Děkuji a jsem s pozdravem.
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Na selhávání ledvin doporučuji směsnou bylinnou tinkturu z rostlin jestřábník, svízel, trubkovec, celík a bříza.

Na diabetes směsnou tinkturu z následujících léčivých rostlin: oman p, pampeliška, jasan, vavřín, pýr, borůvka, fazole oplodí.

Na "ucpané" cévy (které mají všichni diabetici) doporučuji tinkturu skládající se z jírovce květu, jerlín, pohanky, pupenů třešně, jidášova ucha a lnice.

Všechny 3 tinktury jsou vyzkoušené v praxi a jsou účinné na Vámi uvedené nemoci.

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.

Odpověď na dotaz:

Dobrý den pane doktore, můžete mi poradit čaj nebo tinkturu na selhání ledvin téměř v poslední fázi před dialýzou? Dá se touto cestou zabránit zhoršení selhání nebo stav alespoň udržet? Mám nemocnou maminku-diabetes na inzulinu, vysoký tlak, po covidu selhávání srdce (funguje na 60%) a následně ledvin. Také se přidal Alzheimer. Dialýzu maminka rezolutně odmítá. Poradil byste i nějakou dietu? Bylo mi řečeno, že by měla omezit bílkoviny. Jinak nic. Hledám odpovědi po internetu a tápu. Děkuji moc za Vaši radu. S pozdravem, V.