Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Selhávání ledvin - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 240x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Rád bych Vám poděkoval za Jančův ledvinový čaj. Objednal jsem, dorazil a mě se líbí hlavně to, že mi nedorazil sáček plný jakéhosi rostlinného prachu, ale skutečně hezky vypadající čaj. Děkuji, budu objednávat u Vás.
Ale také bych Vás rád požádal o malou radu, či ujištění, že mi pití tohoto bylinného čaje nemůže uškodit, zejména ve vztahu k medikaci. Mám chronickou renální insuficienci CKD4 G4, zatím na dietě a lécích, těsně před začátkem dialýzy a momentálně na začátku předtransplantačních vyšetření. k tomu hypertenze a problémy s hyperkalemií.

2022 na podzim jsem měl infarkt zřejmě v souvislosti s covidem. fyzicky mám dojem, že pití čaje mi dělá dobře, ale rád bych si byl jistý, že mi to nemůže nějak uškodit. Budu rád třeba i za případné doporučení i jiných bylin, pokud by byly ku prospěchu. Přikládám seznam užívaných léků, případně vám pošlu zprávu z nefrologie. Asi nemusím dodávat, že můj nefrolog nevidí v bylinách žádný smysl a od užívání mě spíše zrazuje. Jak to vidíte Vy?

Děkuju za Váš čas. Daniel Novotný

Agen 5mg 1 - 0 - 1
Furon 40mg 1 - 0 - 0
Godasal 100mg 1 - 0 - 0
Milurit 100mg 1 - 0 - 0
Nebilet 5mg 1 - 0 - 0
Nolpaza 20mg 1 - 0 - 0
Prestarium 5mg 0,5 - 0 - 0
Rilmenidin 1mg 1 - 0 - 1
Sortis 80mg 0 - 0 - 1
Zoxon 4mg 0,5 - 0 - 1
Vitar soda tbl 1 -0 - 1
Resical (Calcium Resonium) 10g 1xd
Vigantol kapky 15 kapek 1x týdně
Mircera inj. 100mg 1x měsíčně
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

K Vašemu dotazu sděluji následující:

- můj vylepšený Jančův ledvinový čaj není v kontraindikaci s léky, které uvádíte.
Je nutné ale sledovat množství přijatých tekutin, abyste ledviny nepřetížil a nevznikaly otoky ad.

- berete velké množství léků, které zatěžují játra A LEDVINY, ke zvážení je jejich redukce. Některé léky lze nahradit zcela bez problémů léčivými rostlinami nebo směsí léčivých rostlin - např. lék SORTIS.

Na selhání ledvin doporučuji následující léčivé rostliny a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) - vnitřní aplikace:
JESTŘÁBNÍK CHLUPÁČEK kvetoucí nať, SVÍZEL PŘÍTULA nať, TRUBKOVEC TYČINKOVITÝ list, CELÍK ZLATOBÝL kvetoucí nať a BŘÍZA brzce jarní list.

Všechny účinky výše uvedených léčivých rostlin, univerzální postup výroby tinktur, dávkování tinktur a výhody tinktur jsou na stránce http://www.UcinkyTinktur.cz />
Pokud byste měl zájem o bylinnou tinkturu na Vámi uvedené potíže, je možné se mi ozvat na messenger
http://www.zmfb.cz (nejrychlejší způsob jak se se mnou zkontaktovat) nebo na email info@bylinkyprovsechny.cz

Doporučuji určitě prohlédnout video o podpoře ledvin stravou a režimovými opatřeními - vizte prosím http://www.WebinarLedviny.cz />
Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.