Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Silná menstruace - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 140x)

Dotaz:

Vážený pane doktore,

na Vašich stránkách jsem našla recept na čaj pomáhající při silné menstruaci od Marie Treben. Součástí receptu je i Arnika, ale téměř všude se její vnitřní užívání nedoporučuje, resp. pouze pod dohledem lékaře. Je mi 41 let, mám za sebou 3 porody a od posledního mám velmi silnou menstruaci s velkými krevními sraženinami a jsem tím pádem i chudokrevná. Žádnými chorobami netrpím, s ničím se neléčím, krevní tlak jsem měla vždy nižší. Můžete mi prosím poradit, jaká je maximální bezpečná dávka arniky v čajové směsi denně, samozřejmě za předpokladu, že na sobě nebudu pozorovat nějaké nežádoucí reakce?

Děkuji mnohokrát a jsem s pozdravem.

Andrea P.
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Na léčbu silné menstruace (mimochodem dle tradiční čínské medicíny TČM je příčina v oslabených játrech /blokáda jater/, tedy u elementu Dřevo) doporučuji následující léčivé rostliny a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) - vnitřní aplikace:
KOKOŠKA PASTUŠÍ TOBOLKA nať, MALINÍK list, ROZHODNICE RŮŽOVÁ kořen, ČERNOHLÁVEK OBECNÝ kvetoucí nať, DRMEK OBECNÝ semeno, MOCHNA HUSÍ kvetoucí nať.

Všechny účinky výše uvedených léčivých rostlin, univerzální postup výroby tinktur, dávkování tinktur a výhody tinktur jsou na stránce http://www.UcinkyTinktur.cz

Pokud byste měla zájem o bylinnou tinkturu na Vámi uvedené potíže, je možné se mi ozvat na messenger http://www.zmfb.cz (nejrychlejší způsob jak se se mnou zkontaktovat) nebo na email info@bylinkyprovsechny.cz

S aplikací arniky na silnou menstruaci bohužel nemám zkušenosti, nicméně recepty rakousko-české bylinářky Marie Treben je nutné přijímat s jistou dávkou opatrnosti.

Velmi Vám doporučuji stáhnout si cca. tříhodinový webinář (video) o ženském zdraví a nemocích, které je na http://www.WebinarZenskeZdravi.cz
Webinář jsem natočil já (byliny, medicinální houby, TČM) a má kolegyně nutriční terapeutka Mgr. Zuzana Švédová, Dis. (http://www.ZuzanaSvedova.cz). Ve videu jsou informace o problémech s menstruací (silná, slabá, nepravidelná ad.) a také o různých nemocích (cysty, myomy, endometrióza). Ve videu zmiňuji z pohledu tradiční čínské medicíny proč vůbec potíže žen vznikají a které orgány dle TČM "v tom mají prsty".

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.