Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Silná menstruace, vysoká děložní sliznice v klimakteriu - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 332x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Je mi 50let, gynekolog by my nejraději vyndal dělohu, ale ja zatím na operaci nechci. Strašné se potim přes den když něco dělám, šalvěj vubec nepomáhá. Jsem trombózni pacient, nyni beru Orgametril, prášky na 50+a červený jetel, piju kontryhel, ale krvácení je dost silné.
Spíše odchod sliznice, moc prosím o radu snad jsem to popsala dobře,

děkuji Alice
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Jetel je nositel fytoestrogenu.
Estrogen je hormon, který podporuje tvorbu tkání v těle vč. děložní sliznice. Tzn. dokud budete užívat jetel, budete mít potíže stále. Totéž platí i co se týče klimakterických potíží. Potřebujete do těla dodat progesteron, ne estrogen - vizte prosím přednášku na http://www.WebinarZenskeZdravi.cz, tam vše vysvětluji.

Dobrý den.

Na vysokou děložní sliznici a prevenci nutnosti kyretáže dělohy doporučuji následující léčivé rostliny a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) - vnitřní aplikace:
JESTŘÁBNÍK CHLUPÁČEK kvetoucí nať 50%, DIVIZNA květ 10% (je jedno která divizna), TOPOLOVKA květ 10%, ROZMARÝNA nať nebo kvetoucí nať 10%, KONTRYHEL nať 20%.

Všechny účinky výše uvedených léčivých rostlin, univerzální postup výroby tinktur, dávkování tinktur a výhody tinktur jsou na stránce http://www.UcinkyTinktur.cz />
Pokud byste měla zájem o bylinnou tinkturu na Vámi uvedené potíže, je možné se mi ozvat na messenger
http://www.zmfb.cz (nejrychlejší způsob jak se se mnou zkontaktovat) nebo na email info@bylinkyprovsechny.cz

__

Na noční a denní návaly pocení jakožto i na psychické napětí, neklid a nervozitu u klimakterických žen v praxi velmi dobře zabírají léčivé rostliny. Jako nejúčinnější směs se mi v praxi osvědčila tato směs:
Na návaly horka, podrážděnost, nespavost v době klimakteria doporučuji následující léčivé rostliny a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) - vnitřní aplikace:
DRMEK plod, KONTRYHEL nať, ŠALVĚJ nať, CHMEL šištice, YZOP kvetoucí nať.

Pokud navíc trpíte pocity suchosti vaginální sliznice, pocitem suchých očí či suchostí úst, doporučuji užívat tinkturu z léčivé rostliny PLOŠTIČNÍK HROZNOVITÝ. Výhodou je, že tato léčivá rostlina působí jako prevence rakoviny prsu a ženských orgánů v malé pánvi.

Všechny účinky výše uvedených léčivých rostlin, univerzální postup výroby tinktur, dávkování tinktur a výhody tinktur jsou na stránce http://www.UcinkyTinktur.cz />
Pokud byste měla zájem o tinkturu z rostlin, je možné se mi ozvat na messenger
http://www.zmfb.cz (nejrychlejší způsob jak se se mnou zkontaktovat) nebo na email info@bylinkyprovsechny.cz

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.