Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Snížená funkce štítné žlázy u dítěte - byliny, bylinky, léčivé rostilny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 699x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Prosím Vás o pomoc. můj 5letý syn, miva casto rymy pak kasel. Chodi k alergologovi a ted podle odberu krve mu přišli na snizenou funkci štítné žlázy.

Imunita je celkem dobrá, ale začina alergie na pyly stromů.

Na začátku července 2020 jde na kontrolní odběr krve. Prosím co tak malemu diteti dávat přírodního, abych mu pomohla, hlavně s tou štítnou žlázou. Je celkově malý, drobný.

Teď ještě bere léky proti plísni, kterou chytil od domacich kraliku. Vincentku nechce pit, pridavam ji aspon do Tibi napoje.

A podavam mu jeste 2x3 kapky propolisu.

Dekuji moc Bea
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.
Na kožní plíseň doporučuji lokálně:
PROPOLISOVÁ TINKTURA a/nebo
JABLEČNÝ OCET.
Obojí funguje velmi dobře.

__
ALERGIE
V praxi se mi u pacientů (dětí i dospělí) osvědčily na alergii, ale i na astma následující léčivé rostliny a medicinální houby, ideálně ve formě směsné tinktury, kterou lze aplikovat kdekoliv a kdykoliv:
POPENEC BŘEČŤANOLISTÝ kvetoucí nať, PERILA KŘOVITÁ nať nebo kvetoucí nať, BAZALKA POSVÁTNÁ (TULSI) nať nebo kvetoucí nať, DVOUZUBEC TROJDÍLNÝ nať, EMBLIKA (AMALAKI) list, LAPACHO RUDÉ kůra, OMAN PRAVÝ kořen a z hub pak LESKLOKORKA LESKLÁ plodnice, HOUŽEVNATEC JEDLÝ plodnice.

Směs je opravdu funkční. Jsou lidé, kteří bez léků (antihistaminik) jen s touto tinkturou "přežívají" bez problémů celou sezonu. Směs je tedy účinná a v praxi se mi velmi osvědčila.

Dieta: jíst ARTYČOK (výhonky), KUSTOVNICE ČÍNSKÁ (bobule) a rozhodně MCT olej (pomáhá tlumit autoimunitní reakce, má více příznivých účinků, které uvádím zde ve webu http://www.BylinkyProVsechny.cz).

Pokud byste měla zájem o bylinnou tinkturu na Vámi uvedené potíže a dále o MCT olej, je možné se mi ozvat na messenger http://www.zmfb.cz (nejrychlejší způsob jak se se mnou zkontaktovat) nebo na email info@bylinkyprovsechny.cz

__
SNÍŽENÁ FUNKCE ŠTÍTNÉ ŽLÁZY
Je škoda, že jste nenapsala více informací (nižší T3? nižší T4? vysoký TSH? .)

Harmonizace hypofunkce štítné žlázy (je často způsobené autoimunitním zánětem) je v alterantivní medicíně jedna z nejtěžších procedur vůbec. Léčba je dlouhodobá a efekt nastupuje velmi pozvolna. Takto je k problematice nutno přistupovat.

Hned druhým dechem ale dodávám, že západní medicína nemoc neumí léčit vůbec a jen dodává substituty hormonů štítné žlázy (přičemž většinou dávkování v tabletách stoupá, čímž pádem má tělo pocit, že je vlastně hormonů štítnice v těle dost a že nemusí být štítná žláza aktivní). Byť někteří lidé nazývají substituty hormonů štítnice (Euthyrox, Letrox) léky, tak se o léky nejedená. Tabletky jen nahrazují řádnou práci poškozené štítné žlázy. Lze tedy říci, že byť je léčba zánětu štítné žlázy komplikovaná a zdlouhavá, je lepší než způsob, jakým k problematice přistupuje západní medicína.

PŘÍČINA: stres, strava, genetika.

VLIV na správnou funkci mají dle TČM: nadledviny, srdce, játra.

PŘÍZNAKY HYPOFUNKCE ŠTÍTNICE: únava, slabost, zácpa, zpomalené myšlení, suchá kůže, prodloužení menstruačního cyklu, bolesti kloubů, nižší tělesná teplota po ránu (TT pod 36,5°C), někdy snížený puls a snížený tlak, někdy nažloutlé dlaně (hromadění karotenoidů), zadržování vody, otoky nad očními víčky.

CO ŠTÍTNICE POTŘEBUJE - jod (POZOR!!! pokud je zvýšený anti-TPO a anti-TG, jód nedoplňujeme! ) – pokud je jeho defitit (doporučuji tedy vyšetření krevního séra na přítomnost jodu a sérologické vyšetření na anti-TPO), je mj. ve velkém množstí obsažen ve stopkách třešní.
Dále doporučuji substituovat vitamín D (tablety nebo kapičky), ev. sluneční paprsky.
Pro správnou činnost štítnice je nutný: zinek, Mg, a hlavně selen (na přeměnu T4 a T3) a zdravá játra. O selenu se strašně málo mluví, ale je pro štítnou žlázu nejdůležitějším prvkem vůbec.

STRAVA - vhodný MCT olej a omega-3-MK, žloutky, vlašské ořechy, krůtí maso, kurkuma, rozmarýna, oregáno, tymián (pro rozproudění jangu ledvin).

NEJÍST - sója obsahující strumigeny (vychytávají hormony ŠŽ), dále kasein, laktóza a prozánětlivý lepek; pokud milujeme mléko, tak můžeme vyměnit za kokosové, mandlové, konopné či makové.

ŠTÍTNÉ ŽLÁZE VADÍ dlouhé půsty, hladovění, diety, chronický stres, kouření.

POMOCI může i akupunktura a hormonální jóga.

BYLINY na podporu jater (o játrech vizte výše) vlaštovičník větší, pampeliška kořen nebo řepík nať
BYLINY NA HARMONIZACI ŠTÍTNÉ ŽLÁZY – např. karbinec evropský, aronie, rozmarýna, kurkuma, srdečník, šalvěj (super na receptory cílových tkání) + potraviny výše.

Pokud byste měla zájem o MCT olej (v praxi se mi osvědčilo, že snižuje aktivitu autoimunitních procesů /tzn. snižuje destruktivní činnost vlastního těla proti štítné žláze/), je možné se mi ozvat na messenger http://www.zmfb.cz (nejrychlejší způsob jak se se mnou zkontaktovat) nebo na email info@bylinkyprovsechny.cz

Na závěr ještě podotýkám, že Euthyrox a Letrox není lék, ale substitut. Tyto přípravky totiž nic neléčí, jen dodávají chybějící hormony.

U tohoto dítěte doporučuji vyšetření praktiktem TČM.
TČM mu může hodně pomoci. Doporučuji např. paní MUDr. Dagmar Komárkovou, která se věnuje dětem právě pohledem TČM.
Důvod proč to doporučuji je, že na svůj věk má dítě hodně zdravotních nemoc a poruch a na jeho tělo a psychiku je nutno pohlížet komplexně, tzn. nevytrhovat jednotlivé nemoci a symptomy, ale vidět je jako komplexní stav a to právě umí TČM.

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.