Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Špatná paměť, zhoršení paměti - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 154x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Můj dotaz je následující:

Velmi mne zaujala BAKOPA DROBNOLISTÁ. , protože se mi značně zhoršily kognitivní funkce, zejména paměť. Užívám však dlouhodobě antidepresiva typu SSRI. Prosím o informaci, zda Bakopa se tzv. "nebije" s těmito ADP a mohu je užívat souběžně?

Děkuji a jsem s pozdravem.

Jana
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Na problémy s pamětí, soustředěním a/nebo mozkovou mlhu doporučuji následující léčivé rostliny a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) :
GINKGO BILOBA (jinan dvoulalotný) list sbíraný na konci léta, ROZMARÝNA LÉKAŘSKÁ nať, ŠALVĚJ LÉKAŘKÁ list, OŘEŠÁK KRÁLOVSKÝ přepážky z tvrdého oplodí, BAKOPA DROBNOLISTÁ (brahmí) nať rostoucí v tropických podmínkách (skleník), EKLIPTA BÍLÁ nať, KARDAMOM plod, SCHIZANDRA plod a VITÁNIE SNODÁRNÁ ideálně kořen.

Všechny účinky výše uvedených léčivých rostlin, univerzální postup výroby tinktur, dávkování tinktur a výhody tinktur jsou na stránce http://www.UcinkyTinktur.cz

Pokud byste měla zájem o bylinnou tinkturu na Vámi uvedené potíže, je možné se mi ozvat na messenger http://www.zmfb.cz (nejrychlejší způsob jak se se mnou zkontaktovat) nebo na email info@bylinkyprovsechny.cz

Tinkturu je možné užívat s různými léky typu SSRI antidepresiva, ale i léky na mebatolická onemocnění, vysoký krevní tlak apod.

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.