bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Srážlivost krve a vitamínové doplňky (vitamín E, omega-3), byliny, bylinky

0 odpovědí
(stránka otevřena 823x)

Dotaz:

Dobrý den.
Na některých vitamínech a doplňcích je někdy napsané, že se nemají užívat při poruše krevní srážlivosti, ale není tam napsané, jestli se myslí při menší srážlivosti nebo větší. Jednou byla nějaká akce v lékárně (byla tam jiná prodejkyně u zvláštního stolečku) a nabídli mi VITAMÍN E 200 (k ochraně buněk a před stresem) a OMEGA-3 1000 mg. Přitom se mě ptali, jestli beru nějaké léky na srážlivost krve, neberu a tak jsem ty vitamíny koupila. Jenže na krabičce s vitamínem E je psané- "Neužívejte při zvětšené tendenci tromboembolickým příhodám."
A na druhé krabičce s Omega-3 je: "Neužívejte při poruchách krevní srážlivosti nebo užívate-li jakékoliv léky ovlivňující krevní srážlivost." Když jsem se později lékárnice na to ptala (jiné, která tam normálně prodává), tak nevěděla, o jakou krevní srážlivost se jedná, jestli větší nebo menší. Vychvaluje se Omega-3 a přitom to asi může poškodit zdraví lidem, kteří nevědí, že mají špatnou krevní srážlivost nebo leidenskou mutaci?
Kdysi mi gynekolog dal léky s hormonama, protože jsem v přechodu, ale neřekl mi, co mi to dává. Zaplatila jsem za ně přes 200 a když jsem si přečetla leták, tak jsem zjistila, že je to s hormonama (které jsem nechtěla) a že je nemají brát ženy, když mají v anamnéze embolii, mrtvičku, trombozu a mám dojem i rakovinu.
Maminka měla trombozu, rakovinu a umřela na embolii. Tak jsem ty léky nebrala a šla jsem k jinému doktorovi - k doktorce. A jsem spokojená, protože mi vždycky všecko vysvětlí.