Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Srážlivost krve a vitamínové doplňky (vitamín E, omega-3), byliny, bylinky

0 odpovědí
(stránka otevřena 1456x)

Dotaz:

Dobrý den.
Na některých vitamínech a doplňcích je někdy napsané, že se nemají užívat při poruše krevní srážlivosti, ale není tam napsané, jestli se myslí při menší srážlivosti nebo větší. Jednou byla nějaká akce v lékárně (byla tam jiná prodejkyně u zvláštního stolečku) a nabídli mi VITAMÍN E 200 (k ochraně buněk a před stresem) a OMEGA-3 1000 mg. Přitom se mě ptali, jestli beru nějaké léky na srážlivost krve, neberu a tak jsem ty vitamíny koupila. Jenže na krabičce s vitamínem E je psané- "Neužívejte při zvětšené tendenci tromboembolickým příhodám."
A na druhé krabičce s Omega-3 je: "Neužívejte při poruchách krevní srážlivosti nebo užívate-li jakékoliv léky ovlivňující krevní srážlivost." Když jsem se později lékárnice na to ptala (jiné, která tam normálně prodává), tak nevěděla, o jakou krevní srážlivost se jedná, jestli větší nebo menší. Vychvaluje se Omega-3 a přitom to asi může poškodit zdraví lidem, kteří nevědí, že mají špatnou krevní srážlivost nebo leidenskou mutaci?
Kdysi mi gynekolog dal léky s hormonama, protože jsem v přechodu, ale neřekl mi, co mi to dává. Zaplatila jsem za ně přes 200 a když jsem si přečetla leták, tak jsem zjistila, že je to s hormonama (které jsem nechtěla) a že je nemají brát ženy, když mají v anamnéze embolii, mrtvičku, trombozu a mám dojem i rakovinu.
Maminka měla trombozu, rakovinu a umřela na embolii. Tak jsem ty léky nebrala a šla jsem k jinému doktorovi - k doktorce. A jsem spokojená, protože mi vždycky všecko vysvětlí.