Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Stav po pásovém oparu - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 227x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Můj dotaz je následující:

Pane doktore, moc Vás prosim o pomoc mému tatínkovi 81let. Je dva roky po pásovém oparu který měl dokola přes prsa, podpaží a záda. Opar je vyléčený, avšak zůstaly mu bílé mapy a hlavně velká bolestivost nervů. Nemůžeme se ho dotknout, bolí ho i sprchování.

Děkuji a jsem s pozdravem Hana.
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Na neuropatickou bolest u Vašeho otce jako následek poškození nervů pásovým oparem (herpes zoster) doporučuji následující léčivé rostliny a to ideálně ve formě směsné tinktury (pro snadnost aplikce kdykoliv a kdekoliv) :
PUPEČNÍK ASIJSKÝ list, BAKOPA DROBNOLISTÁ nať, BĚLOTRN KULATOHLAVÝ plod, MANGO plod, VITÁNIE SNODÁRNÁ kořen, TURAN ROČNÍ nať.
V praxi se mi daří lidem částečně neuropatii touto směsí léčit. Jsou mírnější bolesti a lepší vodivost nervů a to i bez léků typu Neurontin, Gabapentin apod. Tyto léky je možné potom v čase mírně snižovat.

Při výrobě tinktury (pokud si ji budete vyrábět individuálně) doporučuji pupečník asijský a bakopu drobnolistou naložit do tinktury ČERSTVÉ. Naprosto zásadním způsobem to zvyšuje účinnost tinktury.

Lokálně na kožní změny po pásovém oparu (herpes zoster) doporučuji aplikovat VYLEPŠENOU MĚSÍČKOVOU MAST a/nebo SH MAST (SH = superhojivá.)

Pokud byste měla zájem o tinkturu a/nebo vylepšenou měsíčkovou mast/SH mast na Vámi uvedené potíže u Vašeho otce, je možné se mi ozvat na messenger http://www.zmfb.cz (nejrychlejší způsob jak se se mnou zkontaktovat) nebo na email info@bylinkyprovsechny.cz

Univerzální dávkování tinktur a účinky jednotlivých rostlin ve směsi je uvedeno na http://www.UcinkyTinktur.cz />
Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.