bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Stav podobný borelióze, ale bez pozitivity testů - o co jde?

1 odpověď
(stránka otevřena 469x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.
Boreliozu nemám potvrzenou, ale čtyři roky už bojuju s něčím, co má příznaky boreliozy, akorát mi doktoři tvrdili, že ji nemám, protože nemám protilátky v krvi a ani lumbálka ji nepotvrdila. Co ale podle nich mám, to neuměli říct, ani nic poradit. Začalo mi to změnami ve vidění, bolestí očí, celkovými "mimózními" stavy, kdy mi bylo děsně zle a neuměla jsem vlastně zkonkretizovat jak přesně. Potom se postupně přidaly teploty, velká únava, bolesti kloubů a svalů. Krom těch fyzických navíc mozková mlha, neuměla jsem pořádně vnímat, reagovat, myslet. Po cca třech a půl letech se to nějak vylepšilo, mezitím jsem samozřejmě zkoušela různé přírodní věci a alternativu. Teď mi bylo už cca půl roku skoro normálně, až na seknutí zad v bedrech, což s tím asi i souvisí.
V posledních týdnech se mi vrátila únava, občas vyskočí zvýšená teplota, problémy s viděním, bolí mě prsty na rukou a nově mi začaly zlobit nervy v prstech, mívám necitlivé konečky, v noci se často budím se "zmrtvělou" rukou a někdy to jde rozhýbat, nekdy úplně ne a přetrvává to i den dva. A prsty brní.
V roce 2010 jsem měla asi 5 týdnů zvýšenou teplotu bez jiných příznaků, ale tehdy se testy na boreliozu nedělaly, pak byl šest let klid a pak mi začaly tyhle problémy. Pořád mi to prostě zní jako borelioza, i když doktoři tvrdí, že ne. Mám vyčteno, že protilátky v dalších fázích nemoci člověk nemusí mít. Proto si myslím, že nejspíšto borelioza bude.
Mohl byste mi, prosím, poradit, jestli užívat křídlatku, případně co k tomu? Děkuji.

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

To co uvádíte mi zní jako posboreliový syndrom, nicméně pokud máte titr protilátek IgM i anamnestických IgG negativní, pak jste onemocnění neprodělala.

Vámi uvedený stav mi připomíná i roztroušenou sklerozu mozkomíšní, ale tu by určitě zjistili rozborem mozkomíšního moku, který jste podstoupila (test na RS se dělá při rozboru likvoru prakticky vždy).

Na váš stav bych si Vám dovolil doporučit tyto směsné tinktury:
1. tinktura: KŘÍDLATKA JAPONSKÁ (kořen), ROZCHODNICE RŮŽOVÁ (kořen), ARALKA MANDŽUSKÁ (kořen), VLAŠTOVIČNÍK VĚTŠÍ (nať), HÁLKY (to jsou výrůstky na listech růže šípkové)

a neuroprotektivní léčivky do 2. tinktury - např. PUPEČNÍK ASIJSKÝ (list), TURAN ROČNÍ (kvetoucí nať), BĚLOTRN KULATOHLAVÝ (semeno), MANGO a pokud neužíváte žádné léky, tak i TŘEZALKU TEČKOVANOU (kvetoucí nať nebo květ).

Ze všech výše uvedených rostlin vyrábím bylinné tinktury.
Univerzální dávkování tinktur je uvedeno na http://www.UcinkyTinktur.cz

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.

PS: Váš dotaz jsem si četl 3x a stále bych sázel na roztroušenou sklerozu mozkomíšní. Pokud chcete, hodně o ní píšu na webu http://www.ZbynekMlcoch.cz , kde si můžete o ní více přečíst. Jsem neurolog.