bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Steatóza jater, hypertenze a ateroskleroza aorty - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

2 odpovědi
(stránka otevřena 274x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Můj dotaz je následující:

Na vaše doporučení jsem zrušila užívání kalorminu a budu pít pampelišku. Je pravda, že pokud užívám diuretika, tak doporučuji ji nepít?

Při problémech ze skladby prášku mi na rentgenu plic zjistili sklerózu aorty. Co mohu dělat? krom zdravé stravy a chůze 5 km denně.
Mam hypertenzi, steatozu jater.
Takže nemůžu ostropestřec.

Hezky den) ) )

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Pampeliška vnáší do těla draslík a současně je diuretická. Při pravidelném užívání tedy může vyřešit problematiku substituce draslíku i problémy se zavodněním organismu.

Pokud potřebujete podpořit ledviny, použijte ledvinový čaj (mám v eshopu - můžete mne kontaktovat přes messenger http://www.zmfb.cz
nebo na emailu info@bylinkyprovsechny.cz) a pokud Vám ledviny selhávají, použijte byliny na selhávající ledviny (např. SVÍZEL SYŘIŠŤOVÝ, TRUBKOVEC TYČINKOVITÝ apod.). Z mého pohledu lékaře a bylináře v jedné osobě jsou diuretika zbytečná a léčivé rostiny je umí zcela a beze zbytku nahradit.

Na steatozu jater, aterosklerozu a hypertenzní chorobu aorty doporučuji následující léčivé rostliny a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) :
HLOH OBECNÝ květ, HLOH OBECNÝ plod, JMELÍ BÍLÉ list, ČESNEK MEDVĚDÍ list, KOZINEC BLANITÝ kořen, JETEL LUČNÍ květ (je vhodný i pro klimakterické ženy a pro ženy po klimakteriu) - všechny rostliny ve směsi.

Všechny účinky výše uvedených léčivých rostlin, univerzální postup výroby tinktur, dávkování tinktur a výhody tinktur jsou na stránce http://www.UcinkyTinktur.cz

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.

Odpověď na dotaz:

Dobrý den, pane doktore. Já bych ještě ráda doplnila svůj dotaz. steatóza jater, hypertenze, makulární degenerace očí, ateroskleróza aorty, arytmie
Na hypertenzi beru po další změně, kdy jsem skončila v nemocnici s dýchacími potížemi, které se velmi podobají APNOE - i v sedě zástavy dechu, rozbušení srdce - trvalo to 3 dny. V nemocnici mi nevěřili, kardioložka mi nevěří. Nemůžu mít podle nich zástavy dýchání, závratě a ještě je mi špatně. Ale hned mě pošle na vyšetření APNOE. Tlak v této léčbě je 130/80 plus, minus a to jim stačí. Takže teď mám brát Agen 10 mg, Indapamid 25, Bisoprolol Mylan 5 mg, Verospiron 25. Verospiron vynechat nelze, začne mi rychleji bouchat srdce a palpilace. Brát Agen jsem zvádla pouze 4 dny, protože začalo v podstatě to samé, takže jsem si vzala půlku Agenu, bylo to lepší, (hrůzou, že se to bude zase po 4 dnech opakovat, jsem za dva dny jsem vysadila úplně t. j. dneska. Po té půlce jsem spala a ale závratě, nevolnost zůstávají. Možná, že nevolnost je vyvolaná stresovým žlučníkem? Po pampeliškové kávě se mi uleví. , ale už fakt nevím. Zkusila jsem obvoďačku, ta došla k závěru, že jsem měla alergickou reakci, nepochopila, že už to bylo po třetím blokátoru a dala mi Rimelnidin Teva, po kterém jsem měla tachikardii. A ten vzít nemůžu. Z toho mám psycho. Tak přemýšlím, že vezmu půlku AGenu, ale raději bych tinkturu, která roztahuje cévy. Léčbu jste mi navrhnul v předchozím dotazu. Doktoři se mě snaží umořit. Prosím o pomoc. Děkuji Věra