bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Streptokok, streptokoková infekce pochvy, vaginy v těhotenství - byliny, bylinky, babské rady

1 odpověď
(stránka otevřena 1753x)

Dotaz:

Dobrý den,
jsem těhotná (v 16 týdnu) a objevili mi v pochvě streptokoka. Prý se neléčí při těhotenství, ale v případě že tam stále bude před porodem se během porodu zavádí do žíly antibiotika. Já bych ho ale moc ráda chtěla pomocí bylinek vyléčit, abych předešla jakýmkoliv antibiotikům při porodu a byla mi doporučena lichořeřišnice. Chtěla bych se zeptat, jestli byste mi mohli doporučit konkrétní produkt a jaké dávkování a jak dlouho bych ji měla brát, abych měla šanci na úplné vyléčení, případně zda ji kombinovat ještě s nějakou další bylinkou.
Předem mockrát děkuji a budu se těšit na odpověď.

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.


Lichořeřišnice je skutečně účinná na streptokoky i stafylokoky, nevadí ani v těhotenství.


Dávkování zde: http://www.bylinkyprovsechny.cz/byliny-kere-stromy/byliny/108-lichorerisnice-a-vliv-na-lidske-zdravi-fytoterapie


Jen na okraj uvádím, že lze dělat čaj i z plodů lichořeřišnice, které je však nutné předtím rozdrtit např. elektřickým sekáčkem nebo mlýnkem. Pak se postupuje stejně, jen se dávka drogy (byliny) sníží asi o 1/3 proti listu nebo květu rostliny. Plod má mírně vyšší účinek, než zbytek nati.


Bylinu užívejte minimálně 14 dní. Ochrání Vás i před jinými běžnými nežádoucími infekcemi a přitom v zásadě neporuší "zdravé" bakterie, které máte např. v trávicím traktu.


Děkuji Vám za dotaz.