Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Streptokok, streptokoková infekce pochvy, vaginy v těhotenství - byliny, bylinky, babské rady

1 odpověď
(stránka otevřena 5248x)

Dotaz:

Dobrý den,
jsem těhotná (v 16 týdnu) a objevili mi v pochvě streptokoka. Prý se neléčí při těhotenství, ale v případě že tam stále bude před porodem se během porodu zavádí do žíly antibiotika. Já bych ho ale moc ráda chtěla pomocí bylinek vyléčit, abych předešla jakýmkoliv antibiotikům při porodu a byla mi doporučena lichořeřišnice. Chtěla bych se zeptat, jestli byste mi mohli doporučit konkrétní produkt a jaké dávkování a jak dlouho bych ji měla brát, abych měla šanci na úplné vyléčení, případně zda ji kombinovat ještě s nějakou další bylinkou.
Předem mockrát děkuji a budu se těšit na odpověď.

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.


Lichořeřišnice je skutečně účinná na streptokoky i stafylokoky, nevadí ani v těhotenství.


Dávkování zde: http://www.bylinkyprovsechny.cz/byliny-kere-stromy/byliny/108-lichorerisnice-a-vliv-na-lidske-zdravi-fytoterapie


Jen na okraj uvádím, že lze dělat čaj i z plodů lichořeřišnice, které je však nutné předtím rozdrtit např. elektřickým sekáčkem nebo mlýnkem. Pak se postupuje stejně, jen se dávka drogy (byliny) sníží asi o 1/3 proti listu nebo květu rostliny. Plod má mírně vyšší účinek, než zbytek nati.


Bylinu užívejte minimálně 14 dní. Ochrání Vás i před jinými běžnými nežádoucími infekcemi a přitom v zásadě neporuší "zdravé" bakterie, které máte např. v trávicím traktu.


Děkuji Vám za dotaz.