bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Suchá bolavá víčka, menopauza - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 37x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Moc prosím o radu. Mám 54 let, 6 let po hysterektomii, 4 roky silné návaly ve vlnách. 4x denně až 20x denně. Už mě to vyčerpává. Nechci brát chemii.

Velmi suché, opuchlá, svědivá víčka s ekzémem. Prý to souvisí s menopauzou.

Štíhlá, pravidelný pohyb.

Předem děkuji za odpověď. Elena

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Na noční a denní návaly pocení jakožto i na psychické napětí, neklid a nervozitu u klimakterických žen v praxi velmi dobře zabírají léčivé rostliny. Jako nejúčinnější směs se mi v praxi osvědčila tato směs:
Na návaly horka, podrážděnost, nespavost v době klimakteria doporučuji následující léčivé rostliny a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) :
DRMEK plod, KONTRYHEL nať, ŠALVĚJ nať, CHMEL šištice, YZOP kvetoucí nať, JETEL LUČNÍ ("červený") květy.

Všechny účinky výše uvedených léčivých rostlin, univerzální postup výroby tinktur, dávkování tinktur a výhody tinktur jsou na stránce http://www.UcinkyTinktur.cz />
Pokud byste měla zájem o tinkturu z rostlin, je možné se mi ozvat na messenger
http://www.zmfb.cz (nejrychlejší způsob jak se se mnou zkontaktovat) nebo na email info@bylinkyprovsechny.cz

Suchost očí (podobně jako poševní sliznice) sice může být spojená s klimakteriem, nicméně z dotazu není jasné, zda náhodou nemáte zánět víček. Otok víček může být způsobený zánětem, ale i slabými ledvinami (dolní víčka) či slezinou (horní víčka). K přesnější odpovědi bych tedy potřeboval vyšetření oftalmologem.

Svědění víček je často spojené s kvasinkovou infekcí. Pokud se u vás prokáže a oftalmolog se Vám bude snažit vnutit antibitoika, použijte místo nic PROPOLISOVOU TINKTURU. Je na tyto potíže velmi účinná a pomáhá ne v řádu hodin, ale spíše v řádu sekund maximálně minut. Záněty víček kvasinkového typu mívám také a propolis mi vždy pomůže. U mě je zdrojem kvasinkové infekce očí klávesnice PC. Je to "ochytané a vlhké" prostředí, kde se kvasinky masvině množí. Doporučuji proto čas od času klávesnici vypnutého počítače otřít čistou hadřičkou s OCTEM. Tím kvasinky z kláves klávesnice zlikvidujete.

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.