bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Nacházíte se na veřejné diskuzi. Dotazy ale i odpovědi může do poradny napsat kdokoliv.

Dr. Mlčoch bude na dotazy uložené v poradně odpovídat v pondělí 24.2.2020.
 

Svalové křeče - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 271x)

Dotaz:

Dobrý den pane doktore, chci Vás touto cestou požádat o pomoc a osobní konzultaci, pokud to pro Vás nebude moc velký problém. Mam velké svalové křeče, s kterými si už nevím rady. prošla jsem spousty vyšetření, rehabilitace a jediný verdikt jsou léky od bolesti, přísun Mg a cvičení.
Bohužel léky už statečně zvracim, cvičení mi ty křeče ještě znásobí a Mg bohužel to samé. ty bolesti jsou opravdu až nesnesitelné. já jsem spíše přírodní člověk a proto když jste na mě včera vykoukl na Fb, měla jsem velkou radost, protože jsem cítila, že Vy budete pro mě to správná pomoc. moc Vás tedy prosím, pokud budete mít možnost a čas se mi chvíli věnovat, budu Vám moc vděčná.


Začíná to u pravé lopatky, přes trapézy a nejhorší je to v oblasti krční páteře. Tam mám úplné jelita a bolest přechází do hlavy....byla jsem i na MR a páteř je prý v pořádku, kromě skoliózy a osteofytů, které má prý každý druhý člověk. Na můj dotaz, proč mám takové bolesti svalů, mi nikdo pořádně neodpověděl. Jen mi zas napsali léky od bolesti....a v pátek mi jedna známá fyzioterapeutka řekla, že jediné co mi kromě léků ( které nesnáším ), pomůže jen konopí.


Předem děkuji a přeji moc hezký den.

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.
Dobré zkušenosti s léčbou křečí příčně pruhovaného svalstva mám s eleuterokokem. Je možné k němu do kombinace přidat druhou spasmolytickou bylinu, kterou je kopr vonný a nakonec levandule pravá. Navrhoval bych kombinaci 60% eleuterokok + 40% kopr a 40% levandule.
Zevně bych doporučil kostivalovou mast.
Domivám se, že kombinací dlouhodobějšího užívání této tinktury v kombinaci s kostivalovou mastí by se Vám mohly křeče omezit nebo zcela vytratit.
Kromě hořčíku se ve stravě nevyhýbejte ani potravinám bohatý na vápník.
S konopím bych nespěchal. Je to dobrá léčivá rostlina, ale je mnoho jiných. Navíc jak říkáte - může tam být problém s THC v krvi a moči. Na okraj podotýkám, že léčivé je i konopí technické (má minimum THC), takže pokud byste už byla zoufalá, můžete ho zkusit. Konopí indické ani technické pro běžnou veřejnost nemám a ani mít nebudu.
Protikřečovou tinkturu a kostivalovou mast mohu dodat - http://www.BylinkovyDoktor.cz /> Děkuji za Váš dotaz a důvěru.