Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Svalové spasmy - byliny, bylinky, léčivé rostliny

1 odpověď
(stránka otevřena 1113x)

Dotaz:

Dobrý deň pán doktor.
Som mamkou 4 krásnych deti, z toho najmladší syn sa pred 3 rokmi dostal do bdelej kómy. Prešli sme si už vselicim, mnohemu sme sa naučili a tiež sme pochopili ze medicína je na tento stav prikratka. Komu nevyliecime. Skôr nás trápia Matejove silné svalové kŕče, dystonie, nespavosť. To chlapca ide na plný plyn 24hod denne. Pred mesiacom došlo k ďalšiemu úrazu, má nalomenu pistalu v kolennnej oblasti a k tomu aj trombózu. Opuch na nohe stále neustupuje. Skúšali sme devatsil, gafor, aj kostihoj. Postupne. Opuch neustupuje. Dokonca je väčší. Picháme mu fragmin, podľa usg sona je prietok v žilách lepší, ale Matej je leziak, nehýbe sa. Len veľmi krcuje. Na spanie sme zatiaľ skúšali levandulu, medovku. Ak si nájdete čas, vedeli by ste nám prosím poradiť? Nasla som kontakt na skupinu byliny pro vsechny, plus vaše príspevky. Je to veľa.
Človek skúša hocičo. Možno vy mate lepšie skúsenosti a budete vedieť niečo konkrétne ďakujem. Aj za váš čas.
Prajem pekný deň. S.
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

SPASTICITA:
Na svalovou spasticitu např. u DMO či jakýchkoliv jiných onemocnění (po cévní mozkové příhodě apod.) se používá následující směs léčivých rostlin (ideálně ve formě směsné tinkruy) :
MOCHNA HUSÍ, ŠIŠÁK BAJKALSKÝ, KOPR VONNÝ, KONTRYHEL OBECNÝ, MUČENKA PLETNÍ, SMIL ITALSKÝ, DIVIZNA.

DYSTONIE:
Na úvod bych chtěl říci co je to cervikální dystonie (jsem neurolog, takže naštěstí je mi tato oblast blízká) :
dystonii lze definovat jako nepřirozené spastické stočení krku do strany nebo jeho zvrácení nazad či dopředu, též torticollis. Jde tedy o jakousi křeč svalstva. V praxi jsem se s cervikální dystonii setkal 2x v rámci pohotovostní neurologické služby v nemocnici, kdy jsem ji způsobil iatrogenně a to aplikací Torecanu injekce (u obou případů šlo o velmi mladé lidi).

Na dystonii doporučuji následující směs (ideálně ve formě tinktury):
LESKLOKORKA LESKLÁ (dřevokazná houba, takže plodnice), ELEUTEROKOK KOŘEN, DIVIZNA KVĚT, KOPR SEMENO a špetku HEŘMÁNKU PRAVÉHO KVĚTU.

LESKLOKORKU LESKLOU můžete přidávat i do jídla. Většinou se přidává nadrcená sušená. Jde o rei-shi (to je její alternativní název).

Pokud byste měla zájem o bylinnou tinkturu na Vámi uvedené potíže, je možné se mi ozvat na messenger http://www.zmfb.cz (nejrychlejší způsob jak se se mnou zkontaktovat) nebo na email info@bylinkyprovsechny.cz

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.