Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Svědění a otok očních víček

0 odpovědí
(stránka otevřena 350x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Můj dotaz je následující:

Před zhruba dvěma měsíci mě zacala svědit víčka. Nejprve jsem tomu nevěnovala pozornost, ale když problémy neustupovaly, tak jsem začala "experimentovat". Nejprve jsem na víčka zkoušela nanést Sudokrem, protože obsahuje zinek, ale neměla jsem pocit, že by se svědění jakkoliv zlepšilo. Poté jsem zkoušela obklady ze šalvěje, protože v té době u nás řádily bacily a já se pokoušela odolat s pomocí kloktání šalvěje. Svědění ale stále pokračovalo a víčka začala i natékat. Vzpomněla jsem si tedy na obklady z heřmánku. Ty téměř obratem problémy zmírnily, ale ani po 14 dnech mě svědění zcela nezbavily a tak jsem ze zoufalství sáhla po ophtalmo-framykoinu. Marně.
Při hledání na internetu jsem narazila na vaše doporučení ošetření směsí medu a propolisove tinktury. Z počátku jsem neměla tinkturu a tak jsem použila jen med, který víčka zklidnil. Po týdnu používání v kombinaci s pořízenou tinkturou jsem ale měla pocit, že jsem tam, kde jsem byla a že proces stagnuje a tak jsem se objednala ke kožní. Ta mi předepsala ophtalmo-hydrocortizon. Ten ovšem vůbec nezabral, naopak mám pocit, že problémy zhoršuje, jestli je to vůbec možné, a tak jsem se vrátila k variantě obklady z heřmánku.
Uměl byste mi poradit ještě něco, co by mohlo zabrat, popřípadě, myslíte, že heřmánek bude dostatečný, když vydržím třeba měsíc s pravidelnými obklady 3-5x denně?
Ještě mě napadla fagocytóza, takže plánuji do Silvestra hladovku…

Přikládám foto současného stavu víček.

Předem děkuji za Váš názor a děkuji za trpělivost se čtením předešlého textu.

Spokojenost a zdraví nejen v roce 2023!
S pozdravem,
HVo
1672308883_img_20221229_103159~2.jpg