bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
Omlouvám se, ale z časových a kapacitních důvodů budu na vaše dotazy odpovídat až od pondělí 13.7.2020 dále. Děkuji za pochopení.

 

Svědění kůže u pochvy a řitního otvoru - byliny, bylinky, léčivé rostliny

3 odpovědi
(stránka otevřena 218x)

Dotaz:

Dobrý den,
Moc prosím o radu co použít na svědění a pálení intimní oblasti a konečníku. Mám za sebou vše možné vyšetření, krevní odběry, kožní vyšetření, gynekologická vyšetření, parazitologická vyšetření, rektoskopie, kolonoskopie, některá vyšetření opakovaně a vše bez nálezu a stanovení diagnózy a bez nalezené příčiny. Jsem už zoufalá a používání kortikosteroidnich mastí nevidím jako řešení. Trápí mě to zejména v noci, několik let. Poradíte mi prosím které čaje či tinktury bych mohla užívat? Obecně mám suchou, v dětství ekzematickou, nyní rychle stárnoucí kůži, je to jen můj dojem, ze se jedná o kožní problém.
Děkuji za váš čas,
S pozdravem Iveta

Odpověď na dotaz:

Dobrý den. Doporučuji do malého množství olivového oleje kapnout kapku oregánového oleje (esenciální, ne maceát) nebo tea tree oilu. Toto opakujte a kůži tímto směsným olejem promazávejte. Olej kůži promaže a současně tea tree oil nebo oregánový olej zlikviduje kvasinkovou infekci, kterou pravděpodobně trpíte (svědění kůže, víček apod. je velmi často způsobeno právě kvasinkami).
Děkuji za Váš dotaz a důvěru.

Odpověď na dotaz:

Velice děkuji za vás čas. Kandidóza byla stěrem vyloučena.

Odpověď na dotaz:

Nevim, ale dcerku velmi trapilo svedeni konecniku u celiakie, i pochvy, zkuste testy na celiakii, vynechat lepek…