bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Svědění, kvasinková infekce žaludu penisu - byliny, bylinky, babské rady, léčba bez léků, lidové léčitelství

1 odpověď
(stránka otevřena 1455x)

Dotaz:

Dobrý den.
Svědí mě žalud penisu. Asi mám kvasinkovou infekci. Jsou na to nějaké bylinky nebo babské rady?
Díky.

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.
Na zánět žaludu penisu způsobený kvasinkovou infekcí dobře zabírá oregánový olej lokálně.
https://www.bylinkyprovsechny.cz/nemoci/ruzne-nemoci/1480-oreganovy-olej-ucinky-pouziti-uzivani-vyuziti-davkovani-vyroba-recept
Oregánový olej je obecně jedním z nejsilnějších bylinných výtažků v rostlinné říši vůbec. Pokud se Vám nechce drahý esenciální oregánový olej kupovat, můžete si udělat vlastní macerát a to tak, že do olivového oleje dáte nasekanou dobromysl (oregano), necháte macerovat v teple asi 1 měsíc, pak scedíte.
Olej musí převyšovat při maceraci vždy nasekanou bylinu. Pokud by tomu tak nebylo, bylina by v oleji začala plesnivět. Je to velmi důležité.
Při maceraci olej občas protřepte a opět se snažte, aby při protřepání nebyly kousky oregana na stěnách lahvičky a nezasychaly.
Oregánovým olejem nebo macerátem z oregana (dobromysli) žalud penisu potírejte několik dnů do úlevy. Během několika dnů byste měl mít po problému. Doporučuji nosit volné spodní prádlo (trenýrky, boxerky, ne uplé slipy).
Pokud má Vaše přítelkyně nebo manželka také kvasinkovou infekci, je nutné přeléčit oba (u žen se uplatňují probiotické čípky, pokud je kvasinková infekce převážně vně genitálu, i v tomto případě je možné potírání oregánovým olejem).
Děkuji za Váš dotaz.