Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Svědící ekzém nártu nohy - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

2 odpovědi
(stránka otevřena 889x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Můj dotaz je následující:

Mám 2011-2021 ekzém na nartech nohou. Velmi mě to svědi. Navštívila jsem před 10ti lety na Karlově náměstí kozare, byla mi provedena biopsie, nejedná se o lupenku ale o jakýsi druh ekzemu. Kortikoidni léčba byla účinná, ale ráda bych šla cestou přírody. Jsem onkologicky pacient a pri chemoterapii mi ekzem zmizel. Nyní se mi objevil znova. Přikládám fotografie a moc Vás prosím o radu. Dekuji FREJLACHOVA
Děkuji a jsem s pozdravem.

1610902026_ekzem-nohy-1.jpg
1610902026_ekzem-nohy-2.jpg
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Jak jsem již na FB, ve webu a i na poradně psal, pokud má někdo kožní potíže, tak není problém v kůži. Kůže jen demonstruje jiný problém a tím je, že jsou oslabená játra. Tzn. pokud má někdo kožní potíže, vždy je nutné aplikovat dlouhodobě léčivé rostliny, které játra podpoří. Pro zajímavost padání vlasů nesovisí s játry, ale s ledvinami. Tzn. když se použijí vhodné léčivé rostliny na ledviny u osob s padajícími vlasy, vlasy přestanou padat a dokonce začnou růst nové a kvalitnější. Aneb vše se vším suovisí. Kdysi když jsem začínal s bylinářstvím jsem tomu nechtěl věřit, ale za ta desetiletí praxe se mi toto naprosto potvrdilo, že to tak funguje, jak uvádím.

Na chronický ekzém nártu dolních končetin doporučuji následující léčivé rostliny a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) :
PAMPELIŠKA kořen 50%, DVOJZUBEC TROJDÍLNÝ nať 20%, JEŘÁB KVĚT 10%, SLÉZ MARSKÝ květ 10%, ŘEPÍK LÉKAŘSKÝ kvetoucí nať 5%, OSTROPESTŘEC MARINSKÝ čerstvě rozdrcené semeno 5%.

Zevně aplikovat kostivalovou mast nebo měsíčkovou mast.

Ze všech výše uvedených rostlin vyrábím bylinné tinktury.
Univerzální dávkování tinktur je uvedeno na http://www.UcinkyTinktur.cz

Pokud chete drasticky podpořit léčbu ekzému, vemi doporučuji každý den nalačno vypít asi 50-100 ml čerstvé šťávy z nastrouhaných brambor. Je to až překvapivě účinné.

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.

Odpověď na dotaz:

Dobrý den pane doktore chtěla jsem se zeptat zda byste doporučil nějaké bylinky či tinkturu na regeneraci plic. Přítel měl oboustranný postkovidovy zápal plic a po kontrolním vyšetření na plicnim oddělení má ještě nález na plicích.
S pozdravem Frejlachova Adrienne