Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Syndrom polycystických ovárií PCOS - byliny, byliny, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 198x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Dceři (24 let) byl diagnostikován syndrom polycystických ovárií PCOS s jeho projevy - nadváha, nadměrné ochlupení.

Čím je možné upravit hormonální nerovnováhu?

Děkuji Vám.
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Problematika PCOS je velmi komplexní (mnoho věcí souvisí s dalšími věcmi), proto si Vás dovolím požádat, abyste si stáhla a podívala se na tříhodinový webinář o ženském draví, bylinách a stravě, který je na http://www.WebinarZenskeZdravi.cz

Cysty v těle obecně jsou dle tradiční čínské medicíny (TČM) forma stagnace toho, co do těla nepatří a tělo má problém se toho zbavit.

Na cysty vaječníků se mi u žen v praxi osvědčily následující léčivé rostliny (které se mi v praxi velmi osvědčily) a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) :
SPORÝŠ LÉKAŘSKÝ, KOTVIČNÍK ZEMNÍ, VRBKA ÚZKOLISTÁ, MĚSÍČEK LÉKAŘSKÝ, KONTRYHEL OBECNÝ, PUPEČNÍK ASIJSKÝ, MATEŘÍDOUŠKA OBECNÁ, KURKUMA DLOUHÁ a SLZOVKA OBECNÁ.

Všechny účinky výše uvedených léčivých rostlin, univerzální postup výroby tinktur, dávkování tinktur a výhody tinktur jsou na stránce http://www.UcinkyTinktur.cz />
Pokud byste měla zájem o tinkturu z rostlin, je možné se mi ozvat na messenger
http://www.zmfb.cz (nejrychlejší způsob jak se se mnou zkontaktovat) nebo na email info@bylinkyprovsechny.cz

V dietetice se na likvidaci cyst vaječníků a prsu velmi osvědčila SLZOVKA. Jde o obilovinu, která se přímo jí. Doporučuji ideálně 1x týdně. Zdravý je i šlem ze slzovky. Ani tomu se nevyhýbejte. Slzovka mimochodem detoikuje plíce, tlusté střevo a slezinu, čímž posiluje orgány, které jsou odpovědné za naši imunitu.

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.