bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Systémový lupus a juvenilní revmatoidní artritida - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba

1 odpověď
(stránka otevřena 292x)

Dotaz:

Dobrý den,

rád bych se zeptal možnosti podpory léčby autoimunitního onemocnění. Od 5 let sledován pro JIA. Dlouho se nic moc nedělo, byl klid. Od r. 2018 zhoršení  imunologie směrem k SLE (ANA posit, antiSm pozit, posit anti-nukleosom. Ab.) 2020 nasazen plaquenil. Ale potíže se kupí.
Nyni asi 3/4 roku snížená citlivost na prstech dolních končetin (hlavně palce), pocit cizího tělesa v krku při polykání. Vyšetření (šž, polyk. akt, UZ, a další) normě. Nyni v týdnu vyšší TSH a fT4 (antiTgl, antiTPO v pořádku). Lehce zvýšená glykemie opakovaně. autoimunita se asi zakusuje. Ve 40 nicmoc vyhlídky. Zkusil bych to aspoň zpomalit- bylinky, houby. pokud to bude možné.

Moc děkuji za radu či pomoc…

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Na lupus doporučuji následující léčivé rostliny a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) :
DVOJZUBEC TROJDÍLNÝ nať, LESKLOKORKA LESKLÁ nebo PLOSKÁ plodnice, TINOSPORA SRDČITÁ (guduchi, chebule) list, PAMPELIŠKA kořen, VLAŠTOVIČNÍK VĚTŠÍ nať (ve směsi zastupte vlaštovičník hmotnostním objemem max. 10%).

Všechny účinky výše uvedených léčivých rostlin, univerzální postup výroby tinktur, dávkování tinktur a výhody tinktur jsou na stránce http://www.UcinkyTinktur.cz />
Dietetika - vnitřně: MCT olej.

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.