Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Systémový lupus, chudokrevnost (anémie), harmonizace imunity, prevence mrtvice - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 286x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Ráda bych si objednala tinktury a v seznamu který mi přišel v balíčku s čaji jsem začala odškrtávat tinktury které by se mi hodily a zjistila jsem že 7 tinkrur najednou je nesmysl.

Poraďte mi prosím dvě tinktury které bych mohla kombinovat na Systémový Lupus a chronickou anémii většinou mikrocitalni . (něco na záněty a harmonizaci imunity a nebylo by na škodu prevenci proti mrtvici)

Moc děkuji za ochotu.
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

POSÍLENÍ IMUNITY
K imunitě u dospělých i dětí je potřeba přistupovat komplexně. Vliv má mnoho faktorů - pohyb, strava a příjem koncentrovaného cukru, stav ledvin (dle tradiční čínské medicíny KOŘENEM IMUNITY JSOU LEDVINY), stav sleziny (dle tradiční čínské medicíny SLEZINA OPEČOVÁVÁ SLIZNICE, které jsou vstupním místem prakticky všech infekcí - dýchací cesty, trávicí systém).

A jedna z nedůležitějších "věcí, " které mají vliv na imunitu a v podstatě na všechno další v lidském těle (nálada, deprese, alergie, obezita, autoimunitní nemoci a choroby … ) je mikrobiom neboli mikrobiota střev.

Léčivé rostliny se mohou uplatnit v prevenci i léčbě, ale nejsou všespásné.

Delší dobu jsem zvažoval jak na Váš dostaz odpovědět, aby byl pro Vás co nejvíce přínosný a rozhodl jsem se, že Vám poskytnu odkaz na video, které jsem o imunitě natočil. Najdete ho na http://www.WebinarImunita.cz a pochopíte díky němu imunitu jak komplex dílků a ne jen jednotlivé dílky, které jsou vytržené z toho komplexu.
__

AUTOIMUNITNÍ ONEMOCNĚNÍ - LUPUS:
Vnitřně doporučuji tinkturu z medicinální houby CHOROŠ OŘÍŠ.
Zevně měsíčkovou nebo kostivalovou mast.
Dietetika: MCT olej (posiluje "klasickou" imunitu a potlačuje autoimunitní pochdody v těle). Vhodná by byla i medicinální houba LESKLOKORKA LESKLÁ, která funguje stejně jako MCT olej. Možno přímo do jídla ve formě prášku nebo ve formě tinktury.

__
PREVENCE MRTVICE, CÉVNÍ MOZKOVÉ PŘÍHODY, APOPLEXIE:
Doporučuji užívání tinktury z léčivé rostliny ŠALVĚJ ČERVENOKOŘENNÁ.

__
ANÉMIE:
Léčivé rostliny, které podorují absorbci železa ze stravy jsou RAKYTNÍK ŘEŠETLÁKOVÝ, DAMIÁNA (pastala rozprostřená).

Na podporu krvetrvorby (anémii) je vhodný LIŠEJNÍK ISLANDSKÝ, VITÁNIE SNODÁRNÁ, HOŘEC ŽLUTÝ, RDESNO MNOHOKVĚTÉ, VACHTA TROJLISTÁ. Pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv doporučuji z výše uvedených léčivých rostlin a lišejníku udělat tinkturu.

Dietetika: velmi doporučuji TŘTINOVOU MELASU. Je chutná a obsahuje obrovské množství perfektně stravitelného železa.

Dále doporučuji konzumovat čerstvé léčivé rostliny - např. velké množství železa obsahuje BRŠLICE KOZÍ NOHA. Brzy z jara nebo otavová je velmi chutná.

Z dalších léčivých rostlin (bylin) má hodně železa (a současně působí rekonvalescenčně) MATEŘÍDOUŠKA OBECNÁ. Doporučuji sbírat u lesa. Na okrajích lesa se nejčastěji vyskytuje.

Výše uvedené tinktury je možné užívat souběžně.

Pokud byste měla zájem o tinktury a mastičku na Vámi uvedené potíže (chudokrovenost, lupus, posílení imunity), je možné se mi ozvat na messenger http://www.zmfb.cz (nejrychlejší způsob jak se se mnou zkontaktovat) nebo na email info@bylinkyprovsechny.cz

S ohledem na komplexní pohled na Vaše příznaky doporučuji posílit dle tradiční čínské medicíny Hybatel Země, tzn. slezinu. Jak na to (strava, léčivé rostliny, psychika) uvádíme ve videu http://www.WebinarSlezina.cz

Děkuji za Váš dotaz a důvěru.