Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Tachykardie, betablokátor a užívání bylin, léčivých rostliny

1 odpověď
(stránka otevřena 101x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Můj dotaz je následující:

Mam tachykardie, a lek concor cor na snizeni tepu, jen nejmensi davku, protoze mam casto nizky tlak… rada bych lecbu podporila bylinkami, ale vsude varuji uzivani bylin s beta blokatory… chtela jsem zkusit hloh, a idealne treba zustat casem jen u bylin, pokud by stacily… Dale jsem chtela si udelat detox jater ostropestrecem, ale to pry na tachyk. A na beta blokatory tez bych nemela, to stejne pampeliskova kava, nebo ledvinovr caje (na posileni ledvin-ne na problem) … plus mam neuralgii atypickou trigeminu a beru antiepileptika Gabapentin… tez bych treba chtela neco k tomu na neuralgii ci nervovou soustavu neco prirodniho (netlumiciho, jen na regeneraci nervovych vlaken), strili mi to obcas do rukou, nohou. (bez a belotrn bez efektu). pricina neznama.

Dekuji moc

Z.
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Na tachykardii při současném užívání betablokátoru Concor cor (účinná látka je bisoprolol a zřejmě máte dávku Concoru 2,5 mg? )
doporučuji následující léčivé rostliny a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) - vnitřní aplikace:
JANOVEC METLATÝ květ 50%, HLOH OBECNÝ květ 20%, JMELÍ BÍLÉ list natrhaný v březnu 20%, SRDEČNÍK OBECNÝ nať nebo kvetoucí nať 10%.

Domnívám se, že postupně budete moci přejít z tablet jen na tuto tinkturu, která Vám vykompenzuje jak tachykardii, tak i nízký systolický tlak krve.

Ostropestřec doporučuji spíše na NEMOCNÁ játra.

Pokud chcete jen "detoxikovat, " užijte směs těchto léčivých rostlin:
PAMPELIŠKA nať, MĚSÍČEK květ, ŘEPÍK kvetoucí nať, ČUBET BENEDIKT nať, JABLEČNÍK list.

Pokud byste měla zájem o tinkturu na tachykardii, je možné se mi ozvat na messenger http://www.zmfb.cz (nejrychlejší způsob jak se se mnou zkontaktovat) nebo na email info@bylinkyprovsechny.cz

Všechny účinky výše uvedených léčivých rostlin, univerzální postup výroby tinktur, dávkování tinktur a výhody tinktur jsou na stránce http://www.UcinkyTinktur.cz

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.