Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Tiky u dítěte - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 84x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Můj dotaz je následující:

Mám syna, věk 10 let. Od malička je introvert. Ve školce nikdy nezapadl. Od 1. třídy začali tiky v oku a nyní se přidali i záškuby krku a ramene. Byli jsme na vyšetření neurologie a vše je OK. Syn měl ve škole problémy, byl tichý a nemusel se nikdy moc projevit… objevila se před více jak rokem šikana ze stran spolužáků. neměl nikoho ve třídě na koho se mohl spolehnout. Byl často nemocný. Nyní Od nového školního roku, po poradě s psycholožkou, byl přemístěn do jiné školy… tam je spokojený, našel si nové kamarády… ale nyní ty tiky se více začali projevovat. Kontaktovala jsem i psychiatra a dala mi na možnost podat tiapridal či psychotika Risperdal. Mam se synem krásný vztah, má ke mě důvěru, svěří se mi. Proto bych ráda nekalé bylinky, které nám pomohly tiky zvládnout.

Dávám synovi omega a Mg s B.

Budu moc ráda za každou radu.

Děkuji a jsem s pozdravem.
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Na tiky doporučuji následující léčivé rostliny a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) - vnitřní aplikace:
KOPR SETÝ 50%, MOCHNA HUSÍ nať 10%, LNICE KVĚTEL kvetoucí část nati 10%, PUPEČNÍK ASIJSKÝ list 5%, BAKOPA DROBNOLISTÁ nať 5%, KONTRYHEL list 5%, MUČENKA nať 5%, DIVIZNA (je jedno která) květ 5%, SMIL ITALSKÝ nať 5%.

Zevně je možné aplikovat TŘEZALKOVÝ OLEJ - má zklidňující účinek na nervový systém obecně, vč. periferního nervového systému.

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.