Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Tinitus, tinnitus, šumění v uších - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 1271x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Již několik let se trápím se šumem v pravém uchu. V poslední době se stav začíná zhoršovat. Absolvovala jsem již několikrát vyšetření na neurologii a ORL, ale vždy se stejným výsledkem, tinitus a na ten není lék. Je nějaká bylinka nebo směs bylin, která by mi mohla pomoci?

A ještě jsem se chtela zeptat casto se cítím nafouknuta, v poslední době se mi neustále vrací hemeroidy a pálí mě v ústech a zaha. Nikdy jsem na to netrpela, až v posledních měsících. Zřejmě mám v nepořádku trávicí soustavu. Mám diagnostikovany jicnovy reflux, tak by to mohlo spolu souviset. Měl byste pro mě radu?

Děkuji a jsem s pozdravem. JANA
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Na tinnitus (pískání, hučení, šumění v uších) doporučuji následující léčivé rostliny a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) :
BAKOPA DROBNOLISTÁ nat, GINKGO BILOBA letní list s mírně zažloutlými okraji, RDESNO MNOHOKVĚTÉ starý několikaletý kořen, KOKOTICE ČÍNSKÁ semeno, KUSTOVNICE ČÍNSKÁ plod, KYPREJ VRBICE horní část (cca. 15 cm) kvetoucí nati

Tinkturu z výše uvedených rostlin mám k dispozici a mohu poskytnout. V případě potřeby se mi, prosím, ozvěte na messengeru http://www.zmfb.cz
nebo na emailu info@bylinkyprovsechny.cz

Univerzální dávkování tinktur je uvedeno na http://www.UcinkyTinktur.cz

Na nadýmání mám účinnou směs NAFOUKLÉ BŘÍŠKO. Její složení je:
SATUREJKA nať, PELYNĚK ČERNOBÝL nať, MAJORÁNKA ZAHRADNÍ nať, KMÍN KOŘENNÝ semena.

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.