Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Tinitus, zalehlé ucho, ztráta sluchu - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 626x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Můj dotaz je následující:

chtěla jsem Vás poprosit o radu, jaké bylinky se dají použít v případě ztráty sluchu. Manžel (55 let) se rekreačně potápí a po ponorech míval problémy s tinitem. Před týdnem mu po ponoru zalehlo jedno ucho, slyší v něm šplouchání vody a neslyší na něj. Šel na ORL a dle vyšetření má uši v pořádku. Problém může prý být nervového původu. Z léků dostal Prednison 20 mg, Omeprazol 20 mg a Betahistin Actavis. Pane doktore, mohl byste mu, prosím, doporučit bylinnou léčbu, aby se pokud možno vyhnul naordinované chemii?
Předem Vám moc děkuji za odpověď a za všechny obohacující rozhovory, které lze shlédnout na internetu.
Zaplať Pán Bůh, že Vás máme!
S pozdravem a přáním krásného dne Helena Veselá

Děkuji a jsem s pozdravem.
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Na tinnitus, tedy pískání, hučení či šumění v uších doporučuji následující léčivé rostliny a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) :
BAKOPA DROBNOLISTÁ nať, GINKGO BILOBA koncoletní list, KOKOTICE ČÍNSKÁ semeno, KUSTOVNICE ČÍNSKÁ plod.

Směs se v praxi ukázala být jako účinná. Jsou bylinkoví pacienti, kteří udávají úlevu od pískání nebo hučení v uších až o 60%. Bohužel 100% vyléčení není možné. Pokud by se mi to podařilo, dostal bych určitě Nobelovu cenu.

Hotovou směsnou tinkturu z výše uvedených rostlin mám k dispozici a mohu poskytnout. V případě potřeby se mi, prosím, ozvěte na messengeru http://www.zmfb.cz /> nebo na emailu info@bylinkyprovsechny.cz

Všechny účinky výše uvedených léčivých rostlin, univerzální postup výroby tinktur, dávkování tinktur a výhody tinktur jsou na stránce
http://www.UcinkyTinktur.cz />
Tinitus a/nebo poruchy sluchu jsou vždy spojené s ledvinami (pokud nejde o poškození sluchu vlivem chronického hluku, výbuchu či těžkého zánětu středního ucha), tedy dle tradiční čínské medicíny oslabení elementu Voda. Jak posílit ledviny pomocí léčivých rostlin a také úpravy stravy je uvedeno ve webináři
http://www.WebinarLedviny.cz /> Webinář je velmi zajímavý. Má 3 hodiny a dozvíte se v něm mnoho informací jak posílit ledviny a také jaké jsou další příznaky oslabených ledvin (jde o příznaky, které byste si se slabými ledvinami asi nikdy nespojila). Webinář jsem natočil v roce 2021 s mou kolegyní nutriční terapeutkou Mgr. Zuzanou Švédovou.

U Vašeho manžela bych také doporučil aplikovat čerstvou šťávu z rostliny NETŘESK STŘEŠNÍ. Pokud má Vašemu manželovi něco pomoci, mohla by k tomu přispět i tato šťáva.

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.