bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Tinitus, ztráta sluchu a únava - byliny, bylinky, léčivé rostliny

1 odpověď
(stránka otevřena 681x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Můj dotaz je následující:

Trápí mě poměrně pokročilá ztráta sluchu. Nejprve jsem chtěla uvést tinitus, ale pravda je, že to mé pískání, šumění a jiné zvuky nevidím jako až takový problém Jinak vše začalo v 7. měsíci těhotenství 2007. Začalo pískáním, pak jsem přestala rozumět při sledování televize a sluch se stále zhoršoval.

Zhoršení vidím i nyní oproti létu a už pomalu pokukuji po nějakém kurzu znakového jazyka, abych případně nebyla zaskočená. Zkusila jsem hodně věcí, začala s panem Jonášem, pak Shiatsu masáže, homeopatika, akupunktura, léčitele, nějaké další "metody", jako tuším EFT, dále pak TČM - po té jsem měla půl roku ataky svědivých vyrážek, což se nedalo prostě vydržet. Obecně s vyrážkami dost bojuji prakticky celý život a od těch mi na čas (celé 3 roky) pomohla homeopatika asi jako vedlejší, ale příjemný efekt při léčbě tinitu…

Při podání stejných homeo po pár letech se už ale tento efekt nedostavil a vyrážky se prostě objevují. To uvádím spíše pro informaci vzhledem k bylinkám, protože i s některými mám velký problém (heřmánek, sedmikráska apod). Celkově si říkám, nejde-li o ledviny, protože i vlasy nejsou co bývaly, mám stavy velké únavy až vyčerpanosti.

Zaznamenala jsem, že jste zmiňoval i nějakou tinkturu na růst vlasů, ale pro mě hlavní informace byla, že působí nepřímo na ledviny, třeba i to by pro mě byla cesta. Pokud najdete chvilku, poprosím Vás o doporučení tiktury či tinktur, které by mi mohly pomoci udržet sluch alespoň v této fázi před jeho úplnou ztrátou.

Děkuji a jsem s pozdravem

Pavla

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Na ztrátu sluchu doporučuji následující léčivé rostliny a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) :
EKLIPTA BÍLÁ nať, JINAN DVOULALOČNÝ koncoletní list, ROZCHODNICE RŮŽOVÁ kořen (rozchodnice má příznivý vliv nejen na sluch, ale i na únavu - i proto jsem Vám ji doporučil do této směsky).
Tyto léčivé rostliny působí několika mechanismy na zlepšení sluchu - mj. regeneraci vnitřního ucha a druhak zlepšují prokvení téhož orgánu. Pokud byste měla o tuto směs zájem, ozvěte se mi na messenger http://www.zmfb.cz

Na tinnitus dobře zabírá (lidé uvádí i 60% úlevu od potíží) tinktura tohoto složení:
brahmí, ginkgo, rdesno mnohokvěté, kokotice, kustovnice.
Doporučuji i podpořit regeneraci nervů tinkturou, která obsahuje:
pupečník, brahmí, bělotrn, mango, vitánie, turan.

Na okraj ještě dodávám, že je možné kombinovat více tinktur najednou.
Z mého pohledu bych doporučil první užívat eklipta+jinan+rozchodnice
a TIN-STOP a až po 3 měsících přejít na NEU-PAT.

Budu moc rád, když mi třeba za 1,5 měsíce napíšete, jestli léčba funguje. Zpětná vazba je pro mě velmi důležitá.

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.