bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
Omlouvám se, ale z časových a kapacitních důvodů budu na vaše dotazy odpovídat až od pondělí 13.7.2020 dále. Děkuji za pochopení.

 

Tinktura bršlice kozí noha na bolesti kloubů při zvýšené kyselině močové v krvi

1 odpověď
(stránka otevřena 341x)

Dotaz:

Dobrý den,
měla bych dotaz. Kamarádka (39 let) chodí k lékaři, bolí jí hodně klouby, někdy i natékají, artritida ani revma nebylo zjištěno, přesto byla nalezena v krvi kys. močová. Předpokládám, že je to začátek dny. Mohla bych pro ni ještě teď vyrobit tinkturu z oddenků bršlice?
Děkuji : -)

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.
Ano, tinktura z bršlice kozí nohy by mohla mít příznivý efekt na bolesti kloubů obecně.
Pokud má ale oteklých více kloubů, osobně bych měl podezření na nějakou infekční nebo autoimunitní nemoc a doporučil bych další pátrání po příčině cestou ortopeda, imunologa a revmatologa. Jsem si jistý, že některý z těchto tří odbroníků zjistí příčinu, stanoví přesnou diagnózu a Vaší kamarádce pomůže.
Další vhodné byliny na léčbu bolestí a nemocí kloubů jsou kalisie, kopřivové semínko, zázvor, přeslička a tymián. Pokud by Vaše kamarádka měla zájem o nějakou z mnou vyráběných tinktur (ze všech výše uvedených rostlin tinktury vyrábím, ev. je možnost namíchání směsi podle mých zkušeností), ať se mi ozve.
Seznam všech mnou vyráběných tinktur je na http://www.BylinkovyDoktor.cz
Tinktury mohu poskytnout.
Děkuji za Váš dotaz a dvůěru.