bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Tinktura na klimakterium - složení bylin, bylinkek, léčivých rostlin

2 odpovědi
(stránka otevřena 448x)

Dotaz:

Dobrý den. Chtěla bych mamince udělat tinkturu a čaj, který by ji mohl ulevit v klimakteriu a byla bych moc ráda, kdyby jste mi poradil. Nevím, jak s dávkováním. Dočetla jsem se tu, že všeobecně pro tinktury platí dávkování - 1 kapka na kg hmotnosti a den rozdělené na 3 dávky, 3x3 měsíce s týdenní pauzou a pak konec. Kdy je pak možné užívání tinktury znovu zahájit? Nebo v tomto případě se užívá jinak? Popř. jak? Pak jsem ještě chtěla udělat čajovou směs z třezalky, řebříčku, yzopu a meduňky. Dočetla jsem se dávkování 2x denně po dobu jednoho měsíce. K tomu mám stejnou otázku. Jak dlouhou pauzu, kdy pak znovu začít užívat? A bylo by vhodné tuto čajovou směs pít i při užívání té tinktury? Nebo to třeba nějak střídat? Předem moc děkuji za odpověď a čas, který mi věnujete.

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Na klimakterické potíže se mi v praxi velmi osvědčila následující směs (ve formě tinktury) :
DRMEK OBECNÝ plod, KONTRYHEL OBECNÝ nať, ŠALVĚJ LÉKAŘSKÁ nať, CHMEL OTÁČIVÝ plod (šištice), YZOP LÉKAŘSKÝ kvetoucí nať, JETEL LUČNÍ (červený) květ.

Pokud byste měla problém s padáním vlasů v klimakteriu nebo jiné přidružené potíže, opět mi napište dotaz přes formulář na stránce http://www.BylPor.cz

Ze všech výše uvedených rostlin vyrábím bylinné tinktury.
Univerzální dávkování tinktur je uvedeno na http://www.UcinkyTinktur.cz

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.

Odpověď na dotaz:

Dobrý den, děkuji za odpověď.

Na tinkturu bych sehnala vše, kromě drmku. Šlo by to i bez něj?

A k tomu dávkování mám pořád stejnou otázku. Píšete - užívat 3 X3 týdny vždy s týdenní pauzou a pak konec. Ale kdy se pak tinktura může znovu začít užívat, po těch 3 týdnech?
Nebo lze užívat neustále- týden, pak týden pauza, pak zase užívat týden, týden pauza. ?