bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
Omlouvám se, ale z časových a kapacitních důvodů budu na vaše dotazy odpovídat až od pondělí 13.7.2020 dále. Děkuji za pochopení.

 

Tinktura STUDENT - je vhodná pro děti nebo ne?

1 odpověď
(stránka otevřena 165x)

Dotaz:

Dobrý den,


dá se tinktura Student (kterou uvádíte na http://www.BylinkovyDoktor.cz ), nebo jiná tinktura využít u 9-letého chlapce jako podpora k učení? Je dyslektik, dysgragrafik, horší paměť.


Byl mi doporučen ještě Piracetam na podporu kognitivních funkcí mozku, ale nevím, zda by byl vhodný.


Děkuji M.

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.
U malého dítěte nedoporučuji dlouhodobé užívání tinktury (obsahuje alkohol) a to ani zbavené alkoholu (nakapáním do jiného horkého nápoje).
Z bylin na podporu soustředění doporučuji směs pupečníku asijského (lze ho i pěstovat v našich podmínkách, akorát se musí schovávat na zimu do tepla). Doporučuji užívat 3 týdny, týden pauza, 3 týdny, týden pauza, 3 týdny a konec.
Vhodná bylina je také vitánie snodárná. Zajišťuje lepší spánek a sekndárně pak lepší soustředění další den. Užívejte dle stejného hamronogramu jako pupečník. Vitánii dávejte cca. 3-4 hodiny před spaním.

U piracetamu v klinických studiích nebyl zjištěn efekt a v současné době se v neurologii a psychiatrii zcela přestává používat.
Děkuji za Váš dotaz a důvěru.