Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Tinktura VAR-HEM-BER na křečové žíly, hemoroidy, bércové vředy a Xarelto (NOAC léčivo)

1 odpověď
(stránka otevřena 871x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Můj dotaz je následující:

Dobrý den, vážený pane doktore. Chtěla bych se zeptat na užívání tinktury VAR-HEM-BER při dohojování bércového vředu u otce 81 roků.
jak doporučujete užívat HEM-VAR-BER. Otec užívá tyto léky. Xalerto - ředění krve, Cardarone - na srdce, Taris - prostata, Detralex na žíly, Vessel DueF nevím na co. Není tam prosím nějaká kontraindikace?
Dále by mě zajímalo, zda je možné tuto tinkturu užívat při zjištění prvních příznaků křečové žíly… a jako prevenci, pokud jsou žilní problémy v genech

Děkuji a jsem s pozdravem. Kateřina CH.
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Tinktura HEM-VAR-BÉR
https://www.bylinkyprovsechny.cz/eshop/bylinkove-tinktury-kapky/tinktura-bylinne-hemoroidy-varixy-krecove-zily-bercove-vredy-detail
obsahuje následující léčivé rostliny a houbu:
jírovec maďal, jerlín japonský, pohanka, třešeň pupeny, jidášovo ucho, lnice květel.
Jidášovo ucho je medicínální houba, která má vliv na krevní srážlivost (snižuje ji). Byť je v tinktuře jidášova ucho (boltcovitka bezová) jen malé množství, mohlo by to mít vliv na srážlivost krve. S ohledem na množství houby se však nedomnívám, že by šlo o zásadní vliv, proto tintkuru spíše doporučuji a nedomnívám se, že by šlo o přímou kontraindikaci (i s ohledem na to, že NOAC léčivo není totéž co antikoagulancium Warfarin).

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.