Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Třezalka a léky Zorem, Rilmenidin, Oxazepam, Olfen - užívat třezalku nebo ne?

3 odpovědi
(stránka otevřena 3512x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore, zvažuji použití Třezalky jako přírodní prostředek účinný proti mírné depresi. Třezalka však může reagovat s některými léky. Můj dotaz se týká léků: ZOREM 5 mg, Rilmenidin Teva 1 mg, Oxazepam 10 mg, a Olfen-100 SR. Velmi bych ocenil Vaše vyjádření. Ing. Milan Krištof

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.
Ve Vámi uvedeném případě nedoporučuji užívat třezalku tečkovanou a ke zvážení je využití jiné byliny s podobným účinkem (meduňka, kozlík apod.).

Odpověď na dotaz:

Děkuji za odpověď, která ale můj problém neřeší. Meduňku i kozlík atd již léta užívám, není to však potřebná antiudepresivní léčba jako ta kterou umožní Třezalka. Ony léky, zejména ZOREM, můj problém PODLOMÉNÉ ODOLNOSTI VŮČI STRESU S NÁSLEDKEM KOLÍSAVÉ HYPEERTENZE, vůbec neodstranily. Naopak během 2 měsíců mi ten ZOREM svými vedlejšími nežádoucími účinky poškodil zdraví. Rilmenidin zatím nevím ale ptám se zda Třezalka s těmito léky reaguje nebo ne.
Každopádně chci s těmito léky skončit A UŽÍVAT JEN TŘEZALKU, běžně užívanou v jiných zemích (USA, Německo atd). Ing. MK

Odpověď na dotaz:

Dobrý den, také bych rád věděl proč se nesmí třezalka užívat s lékem zorem, to že se nemá nic neřeší, proč se nemá? Mám prý vyšší tlak, mám jej celý život, jsem dárce krve, 40odbběrů, nikdy to níkomu nevadilo, že jsem měl vždy 140/90, až dnes, kdy jsem měl hypartenzi 120/ 220, od té doby beru 1/2 zoremu, třezalku jsem užíval celý život, třeba jsem si s návyléčil vředy na dvanácterníku, . Děkuji.