Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Trhliny konečníku - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 210x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Můj dotaz je následující:

Prosím o radu jaké bylinné masti pomohou na trhliny konečníku. Používala jsem masti doporučené lékárnou, na chvilku zabraly, ale problém se opět vrátil.

Také jakým způsobem nebo čím lze povolit stažené svěrače.

Děkuji a jsem s pozdravem.
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Na řitní trhlinu neboli anální fisuru velmi doporučuji tzv. SUPERHOJIVOU MAST.
Její složení je:
ARNIKA HORSKÁ, PODRAŽEC KŘOVIŠTNÍ, TŘEZALKA TEČKOVANÁ, VILÍN VIRŽINSKÝ, MĚSÍČEK LÉKAŘSKÝ, PROPOLIS, nosný olej je OLIVOVÝ, zahušťovadlo je VČELÍ VOSK.

Napište mi prosím na messenger http://www.zmfb.cz
nebo na email info@bylinkyprovsechny.cz
V eshopu je sice již vyprodaná, ale pro nouzové případy mám několik kusů dáno bokem. Na anální fisuru se mi tato mast u mých bylinkových pacientů velice osvědčila. Je mimořádně hojivá a mám s ní u více lidí dobré zkušenosti. Jinak samozřejmě vím, že je léčba svízelná. I proto je super, že něco existuje, co funguje.

Velmi důležitá je dietetika - je nutné jíst stravu, která nenapíná konečník, tzn. v době léčby fisury např. různé přesnídávky apod. Hrubá strava a třeba maso napíná konečník při defekaci a to je velký problém pro řádnou úzdravu.

Na uvolnění svěrače doporučuji používat tinkturu nebo nálev (čaj) z rostliny LNICE KVĚTEL. Sbírá se pro tento účel kvetoucí nať. Rosltina v tyto dny kvete.

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.