bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Trojklanný nerv, neuralgie trigeminu - byliny, bylinky, babské rady, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 4399x)

Dotaz:

Dobrý den,


chtěla bych se zeptat, jaké množství bylin a vody mám použít na přípravu čaje z Vašich rad na dlouhodobé bolesti trojklanného nervu?


Užívám 3 dny po 1lžičce uvedených bylin do 400 ml vroucí vody. Došlo ke zhoršení bolestí. Nevím jestli to může být bylinami nebo je to náhoda. Děkuji Klarisa

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Dovoolím si také své povídání (shodou okolností s tím křenem souhlasím a uvádím ho na konci textu).

U pacientů s neuralgií trigeminu (trojklanný nerv) a obecně neuralgickými bolestmi se mi v praxi osvědčila následující léčivá směs (doporučuji užívat ideálně ve formě směsné tinktury - je to praktické, protože můžete aplikovat kdykoliv, kdekoliv a nemusíte dělat nálevy /"čaje"/):
BEZ ČERNÝ (tepelně zpracovaný plod), BĚLOTRN KULATOHLAVÝ semeno, PETRŽEL ZAHRADNÍ nať nebo kořen, SMIL ITALSKÝ nať, TURANKA KANADSKÁ nať, KŘEN odenek (nebo křenové víno).

Směs jsem dával jednomu pánovi, kterého roky znám. Je to elektrikář, má letité potíže s neuralgií trigeminu. Po této tinktuře se velmi výrazně snížilo množství neuralgických atak. S tinkturou mám dobré zkušenosti ale i u jiných lidí. Tato směs se tedy osvědčila a považuji ji v praxi za účinnou.

Lokálně aplikujte TŘEZALKOVÝ OLEJ, pomáhá také NASTROUHANÝ KŘEN (potírat rozdrceným kořenem místa, nenechávat na kůži).

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.