Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Ulcerozní kolitida - byliny, bylinky, babské rady, léčba bez léků

3 odpovědi
(stránka otevřena 6967x)

Dotaz:

Mám chronický zánět tlustého střeva, jde o ulcerozní kolitidu. Beru Asakol a Salofak čípky, někdy mám krev ve stolici. Existují bylinky na této nemoci? Kamarádka mi poradila lněný olej. Děkuji.

Odpověď na dotaz:

Dobrý den. V praxi na záněty střev (ulcerozní kolitidu, Crohnovu nemoc a také na polypy) dobře funguje rostlina, která se jmenuje lnice květel -
https://www.bylinkyprovsechny.cz/byliny-kere-stromy/byliny/111-lnice-kvetel-ucinky-na-zdravi-co-leci-pouziti-uzivani-vyuziti
Rostlinu znám, sbírám ji (sbírá se kvetoucí nať) a vyrábím z ní tinktury a oleje (mimochodem olej /macerát/ je VYNIKAJÍCÍ) na hemoroidy.
Na ulcerozní kolitidu se dále doporučují následující rostliny:
měsíček lékařský, kalisie vonná, pelargonie sidonská, kadidlovník pravý (budu vyrábět tinkturu příští týden - http://www.BylikovyDoktor.cz), rdesno hadí (kořen) a toten lékařský.
Ve stravě doporučuji zvýšit příjem borůvek.
Pokud byste chtěla směsnou tinkturu na ulcerozní kolitidu, mohu Vám ji připravit. Stačí se mi ozvat do messengeru - https://www.zmfb.cz
Domnívám se, že lněným olejem nic nepokazíte.
Pokud by střevo krvácelo (krev ve stolici, meléna), je vhodné zvýšit množství výše uvedené léčivé rosltiny rdesno hadí kořen. Na vnitřní krvácení je také vhodná kokoška pastuší tobolka, ale je to silná rostlina a musí se užívat ve velmi uvážlivém dávkování. Je možné ji konzumovat i přímo - několik malých tobolkovitých lístků denně (není nutné z ní tedy dělat čaj).
Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.

Odpověď na dotaz:

Dcera se lečí s UC, momentálně má Biologickou léčbu, ze začátku BL, to bylo fajn, ale po 2 měsících opět krev, hleny ve stolici, občasné křeče v břiše, únava. Jaký čaj, by měla pít?

Odpověď na dotaz:

Byla by vhodná tato tinktura pro dceru s UC, která teď podstupuje biolog. léčbu (neúspěšně). Má křeče, krev ve stolici s hnisem, stolice zatim bobkovitá (drive průjmy). Ráno velké nucení, treba 7x. Dceři je 35 let. Děkuji za odpověď.